Të gjitha lajmet

KOSOVA-KEK

KEK-u i pandalshëm

Lojtarët e KEK-ut pas fitores së sotme/ Foto: KF KEK

KEK-u i pandalshëm

17 September, 2017 @19:06

Kosova (P)
KEK-u
Kosova (P) 0 : 2 KEK-u
Donat HASANI, Visar SAHITI

Skuadra e KEK-ut nga Obiliqi ka shënuar sot edhe fitoren e pestë me radhë në Ligë të Parë të Kosovës dhe mban bindshëm kreun e klasifikimit pas 5 xhirove të zhvilluara. Donat Hasani dhe Visar Sahiti kanë shënuar nga një gol për ekipin e elektricistëve për t'ia dhënë ekipit fitoren e pestë në Ligë të Parë dhe për të çuar koutën e pikëve në 15 pas 5 ndeshjeve. TABELA AKTUALE Viktimë e KEK-ut sot ka qenë Kosova e Prishtinës, që tashmë ka rënë në zonën e rrezikshme me vetëm 4 pikë nga 5 xhiro.

TREPÇA89-GJILANI

Gjilani me gjah të plotë nga Mitrovica

17 September, 2017 @18:01

Gjilani i Arbnor Morinës ka vazhduar me rezultate të mira këtë stinor në Superligë, ndërsa sot viktimë e tyre ishte…

VËLLAZNIMI-FERONIKELI

Faton Maloku shpëton Niklin në Gjakovë

17 September, 2017 @17:56

Dueli ndërmjet Vëllaznimit dhe Feronikelit në Gjakovë ka përfunduar 0-0, ku ekipet ndanë pikët. Derisa në pjesën e parë rastet…

DRITA-DRENICA

Pas 4 xhirosh, Drita gjen fitoren

17 September, 2017 @17:30

Skuadra e Dritës ka gjetur fitoren e parë pas 4 xhirove sot. Bardhekaltërit kanë mposhtur Drenicën në shtëpi, pas pjesës…

CHELSEA - ARSENAL

Pa gola në derbin e Londrës

Foto: Squawka

17 September, 2017 @16:25

Me tensione të zakonshme, me shumë raste për shënim, me një karton të kuq, por pa gola është mbyllur derbi…

SHQIP NË BOTË

Lëndohet Amir Abrashi

17 September, 2017 @16:03

Në takimin që Freiburgu po e luan momentalisht ndaj Leverkusenit, nga loja në minutën e 28' është larguar Amir Abrashi.…

TREPÇA '89 - GJILANI

Trepça ‘89 - Gjilani, publikohen formacionet

17 September, 2017 @15:50

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Trepçës '89 e Gjilanit.

HOFFENHEIM-HERTHA

Hertha ndal Hoffenheimin

Foto: Hoffenheim Official

17 September, 2017 @15:41

Edhe pse Hoffenheim i Julius Nagelsmannit kishte mundësi që të mbetej në krye të klasifikimit bashkë me Hannoverin këtë xhiro,…

SASSUOLO - JUVENTUS

Super Dybala, Juve merr kreun

17 September, 2017 @14:17

Vazhdon super forma e argjentinasit Paulo Dybala! Me hat-trickun e shënuar sot, Dybala i dha fitore dhe njëkohësisht kreun kampionit…

DRITA - DRENICA

Dueli për ikje nga zona e barazhit

17 September, 2017 @14:11

Me fillim nga ora 16:00 në Gjilan, Drita e pret skuadrën e Drenicës. Të dyja skuadrat momentalisht kanë bilanc të…

TREPÇA '89 - GJILANI

A do të vijë humbja e parë e Gjilanit?

Foto: E.Z për BOROZANI

17 September, 2017 @14:04

Një nga tri takimet e ditës së sotme në Superligë zhvillohet në Mitrovicë. Kampioni në fuqi, Trepça '89, i cili…

XHIRO X

Derbi të dielën

19 October, 2018 @11:19

Në fundjavën që vjen, Liga e Parë e Kosovës vazhdon me ndeshjet e xhiros së dhjetë. TABELA AKTUALE Ndeshja…

TREPÇA - DUKAGJINI

Mposhtet, por mbetet lider

14 October, 2018 @17:27

Në takimin e zhvilluar në "Adem Jashari" të Mitrovicës, Dukagjini nga Klina është mposhtur me rezultat 2-1 nga Trepça vendase. …

KIKA - VËLLAZNIMI

Nuk merr kryesimin, bie në vendin e tretë

Foto: KF Vëllaznimi

14 October, 2018 @17:25

Me rezultat 0-0 u mbyll takimi i zhvilluar sot mes Kikës vendase dhe Vëllaznimit. Pjesa e parë e ndeshjes u…

ISTOGU - 2 KORRIKU

2 Korriku nxjerr pikë në Istog

Foto: KFIstogu/fb

13 October, 2018 @17:04

Skuadra e Istogut nuk ka arritur të shfrytëzojë epërsinë e krijuar në pjesë të parë të ndeshjes për të shënuar…

JAVA E NËNTË

Liga e Parë s’pushon

12 October, 2018 @12:46

Me Superligën që pushon për shkak të ndeshjeve të kombëtareve, Liga e Parë e Kosovës në futboll vazhdon me ndeshjet…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë