Të gjitha lajmet

SULMUESI

Klopp, RVP më i miri

REUTERS/Phil Noble

Klopp, RVP më i miri

17 January, 2013 @15:25

Jurgen Klopp, kryetrajner i kampionit gjerman, Borussia Dortmund, e ka parë nga afër sulmuesin holandez atëherë të Arsenalit, Robin Van Persie, kur ekipi i tij u ndesh me londinezët në kuadër të Ligës së Kampionëve. 

Ai ka qenë i tejimpresionuar me Robin Van Persien. 

“Personalisht, kur luajtëm kundër Arsenalit në Londër, e kam parë sulmuesin më të mirë ndonjëherë. Robin Van Persie,” ka thënë Klopp gjatë një bisede me faqen zyrtare të UEFA-së lidhur me Ligën e Kampionëve. 

“Nuk e di nëse ndonjë lojtar tjetër do të mund të luaj në tre pozita të ndryshme brenda 90 minutave. Ka qenë një përvojë fantastike dhe këtë gjë po e aplikojmë edhe ne tash në Dortmund, duke e mbajtur ekipin së bashku,” ka shtuar Klopp ndër të tjera në intervistë. 

Borussia Dortmund do të ndeshet me Shakhtarin e Donetskut në kuadër të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve. 

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (12)

24 February, 2020 @18:22

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

Të gjitha lajmet nga