Të gjitha lajmet

SHPRESAT E FUTSALLIT

Kosova U19 u nis në San Marino

Kosova U19 Fustal/ Foto: FFK

Kosova U19 u nis në San Marino

21 January, 2019 @12:36

Reprezentacioni U19 i Kosovës në futsall për herë të parë në histori do të merr pjesë në kualifikime për Kampionatin Evropian.

E themeluar në vitin e kaluar, Kosova U19 në futsall do të garojë për rrugë drejt evropianit me San Marinon, Suedinë dhe Qipron në këtë grup, ndeshjet e së cilës zhvillohen në San Marino.

Selektori Suad Keçi ka thënë se ekipi është i vetëdijshëm për vështirësitë, por duke llogaritur në atmosferën e mirë që po mbretëron në skuadër dhe entuziazmin e lojtarëve, beson në paraqitje të mirë të Koosvës U19 aty.

Ndeshjet e këtij grupi ku bën pjesë edhe Kosova U19 futsall zhvillohen prej 21 deri më 26 janar.

 EKSPEDITA E KOSOVËS:

LOJTARËT:

Habib Gllareva,
Bestrim Avdijaj,
Drilon Maxharraj,
Melos Haliti,
Rinor Dragusha,
Xhafer Thaqi,
Blend Berbatovci,
Armend Aliu,
Liridon Lahu,
Albion Mataj,
Shpetim Lleshaj,
Amar Beqiri.
SHTABI TEKNIK:

Suad Keçi, përzgjedhës

Nysret Imeri, fizioterapeut

Liburn Rama, menaxher i paisjeve
ZYRTARË NGA FFK:

Luan Vokshi, anëtar i KE

Rasim Gimolli, kryetar i Komisionit të futsallit

Rinor Havolli, menaxher

Fazli Berisha, media.

DUELI I PARË FINAL

Liburni mbush palestrën dhe mposht Prishtinën

Foto: FCLiburn/fb

3 June, 2019 @0:14

Skuadra gjakovare Liburn, ka mposhtur Prishtinën në duelin e parë të super finales së futsallit të Kosovës. Gjakovarët kanë…

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Dueli për trofe dhe Europa Ligë

24 May, 2019 @13:08

Me fillim prej orës 20:45 sonte në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, luhet finalja e Kupës së Kosovës në futboll,…

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga