Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES

Kosova U21, në kërkim të kryesimit të grupit

Foto: FFK

Kosova U21, në kërkim të kryesimit të grupit

11 June, 2019 @13:41

ticket

Sonte djelmoshat e drejtuar nga Rafet Prekazi të Kosovës U21 do t’i dalin përballë bashkëmoshatarëve të tyre turk në Fadil Vokrri.

fadil vokrri stadium

Kjo është ndeshja e dytë e ciklit kualifikues për EURO 2021 të shpresave në Evropë, ndërsa Kosova U21 përballjen e parë të saj në këto kualifikime e fitoi ndaj Andorrës si mysafire 4-0.

Kosovo U21

Tash Kosova U21 është nikoqire e Turqisë U21, që bashkë me Anglinë U21 llogariten favorite të grupit kualifikues. Aktualisht, Turqia U21 ka 4 pikë nga dy ndeshje, ndërsa Kosova U21 ka 3 pikë nga një ndeshje.

Me një fitore sonte, Kosova U21 do të merrte lidershipin e grupit. Sonte në ora 20:00 në Fadil Vokrri në përkrahje të shpresave për një triumf, që do të ishte madhor për ekipin e Prekazit.

BERNARD CHALLANDES

Nuk ka qenë fitore fizike, por mentale

TOPSPORTI/ A. P.

11 June, 2019 @14:48

Njeriu që nuk di për humbje me Kosovën si në ndeshje miqësore ashtu edhe në ato zyrtare, Bernard Challandes ka…

KRASIMIR BALAKOV

Gabimet bullgare dhe cilësia e Kosovës

Foto: lap.bg

11 June, 2019 @14:39

Selektori i ri i Bullgarisë, Krasimir Balakov, në deklaratë për media pas humbjes nga Kosova ka numëruar cilësitë e ekipit…

LOJTARI MË I MIRË I KOSOVËS

Arbër Zeneli mbyll vitin 2019

TOPSPORTI/ A. P.

11 June, 2019 @14:16

Mesfushori i krahut dhe lojtari më i mirë i Kosovës në vitin 2018, Arbër Zeneli do të mungojë prej 6…

KOSOVA

Humbja e fundit në 2017!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 June, 2019 @23:49

Seria fenomenale pa humbje e Kosovës, me ndeshjen e sontme u ngrit në 14. EURO 2020 / GRUPET KUALIFIKUESE …

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, notat e lojtarëve të Kosovës

Foto: FFK

10 June, 2019 @22:49

Pas fitores historike të Kosovës në Bullgari, TopSporti.com ka notuar lojtarët në bazë të paraqitjeve të tyre gjatë ndeshjes. …

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja