Të gjitha lajmet

PRE QUALIFICATIONS

Feronikeli mëson rivalin në Champions

Feronikeli mëson rivalin në Champions

11 June, 2019 @12:38

Është hedhur shorti sot në Nyon të Zvicrës, për garën e parakualifikimeve për Champions League.

Feronikeli do të përballet me skuadrën nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps.

Në shortin e UEFA-s morën pjesë kampionët e Andorës, Gjibraltarit, Kosovës dhe San Marinos, të cilët do të luajnë për një vend në rundin e parë të kualifikimeve.

Ndeshja ndaj Lincoln Red Imps, do të zhvillohet më 25 qershor, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë.

Rrethi parakualifikues do të ketë dy gjysmëfinale:

Feronikeli (KOS) – Lincoln Red Imps (GIB)

Tre Penne (SMR) – FC Santa Coloma (AND)

Finalja do të zhvillohet më 28 qershor.

Këtë sezon të parakualifikimeve për raundin e parë të Champions, të gjitha ndeshjet zhvillohen në “Fadil Vokrri”.

Tri ekipet tjera të cilat nuk arrijnë fitoren, do të transferohen në rundin e dytë kualifikues të UEFA Europa League.

VENDIMET E DISIPLINORES

KD merr këto vendime për Trepça’89-Vëllaznimi

10 June, 2019 @10:56

Komisioni Disiplinor i FFK-së, në mbledhjen e mbajtur gjatë fundit të javës që shkoi, kanë shqyrtuar inicimet disiplinore nga Komisioni…

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

TRAJNERI I NJOHUR

Munishi i rikthehet Superligës

8 June, 2019 @21:16

Ish trajneri i shumë skuadrave kosovare, Ismet Munishi, po i rikthehet Superligës. Prishtinasi Munishi tash e tutje do të…

SULMUESI NGA GJAKOVA

Edhe Zeka vazhdon me kampionin

8 June, 2019 @19:36

Sulmuesi gjakovar i Feronikelit, Mevlan Zeka, ka vazhduar kontratën me ekipin e tij aktual. Njoftimin e ka zyrtarizuar pak…

ALBERT DABIQAJ

Vazhdimi i radhës te Feronikeli, Dabiqaj

8 June, 2019 @14:44

Pas Yll Hoxhës, Kastriot Rexhës, Arbër Prekazit, Astrit Fazliut, Përparim Islamit dhe Mendurim Hotit, kampioni i fundit i Kosovës Feronikeli…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga