Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para miqësores me Guinenë

FOTO / FFK

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para miqësores me Guinenë


Teksti: FFK

7 June, 2021 @20:57

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar sot stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme miqësore me Guinenë.

Në këtë ndeshje Dardanët do të paraqiten me futbollistë që shihen si potencial për ekipin në ardhmen. Gjatë kësaj stërvitje përzgjedhësi Challandes është përqendruar kryesisht në aspektin tekniko-taktik, duke u shpjeguar futbollistëve elemente dhe skema të ndryshme të lojës.

Edhe gjatë stërvitjes së sotme atmosfera tek futbollistët dardanë ishte shumë e mirë, ashtu sikurse edhe përkushtimi në punë dhe harmonia brenda ekipit.

Pas stërvitjes opinionet e tyre para miqësores me Guinenë i dhanë përzgjedhësi Challandes, si dhe futbollistët Armend Thaqi e Bajram Jashanica. Ata vlerësuan se këto tri ditë të përgatitjeve i kanë shërbyer ekipit për t’u njohur më mirë me njëri-tjetrin, teksa e vlerësuan Guinenë si një kundërshtar shumë të fortë si fizikisht ashtu edhe në aspektin taktik, gjë të cilën e dëshmuan në miqësoren e fundit kundër Turqisë.

Miqësorja Guinea – Kosova zhvillohet nesër në orën 17:00 sipas kohës lokale në Side.


LLAPI

Zyrtare: Llapi ndahet me Zhdrellën

FFK Superliga

Zyrtare: Llapi ndahet me Zhdrellën

07/06/21 @ 19:35

DRITA

Drita zyrtarizon përforcimin e parë të stinorit

FFK Superliga/Transfere

Drita zyrtarizon përforcimin e parë të stinorit

07/06/21 @ 18:14

CHAMPIONS LEAGUE

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

Champions League

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

07/06/21 @ 17:44

VAR NË EURO

Dhoma e VAR-it për EURO, në zyret e UEFA-së

Evropiani/International

Dhoma e VAR-it për EURO, në zyret e UEFA-së

07/06/21 @ 15:24

BESNIK HASI

Hasi befason me zgjedhjen, emërohet kryetrajner i kësaj skuadre

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hasi befason me zgjedhjen, emërohet kryetrajner i kësaj skuadre

07/06/21 @ 14:56

DRENICA

Drenica mbetet pa trajner!

FFK Superliga

Drenica mbetet pa trajner!

07/06/21 @ 14:42

DRITA

Edhe Gërbeshi largohet nga Drita

FFK Superliga/Transfere

Edhe Gërbeshi largohet nga Drita

07/06/21 @ 14:26

BENJAMIN KOLOLLI

Kololli falenderon Zurichun, në kërkim të ekipit të ri

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kololli falenderon Zurichun, në kërkim të ekipit të ri

06/06/21 @ 14:15

KOSOVA E RE

Kryhen përgatitjet, sot nisja për ndeshjet e radhës

Përfaqësuesja/International

Kryhen përgatitjet, sot nisja për ndeshjet e radhës

06/06/21 @ 11:24

KOSOVA

Kosova fillon përgatitjet për dy miqësoret në Turqi

Përfaqësuesja

Kosova fillon përgatitjet për dy miqësoret në Turqi

05/06/21 @ 21:39

MALTA - KOSOVA

Rashica bënë dallimin ndaj Maltës

Përfaqësuesja

Rashica bënë dallimin ndaj Maltës

04/06/21 @ 19:37

PJESA E PARË

Kosova pëson në fund të pjesës së parë

Përfaqësuesja

Kosova pëson në fund të pjesës së parë

04/06/21 @ 18:47

MALTA - KOSOVA

Goli i Rashicës që e kaloi Kosovën në epërsi (video)

Përfaqësuesja

Goli i Rashicës që e kaloi Kosovën në epërsi (video)

04/06/21 @ 18:46

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kosova me Rashicën në sulm

Përfaqësuesja

Formacionet zyrtare: Kosova me Rashicën në sulm

04/06/21 @ 16:46

KOSOVA

Astrit Selmani mungon ndaj Maltës

Përfaqësuesja

Astrit Selmani mungon ndaj Maltës

04/06/21 @ 15:06

KOSOVA

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para miqësores kundër Maltës

Përfaqësuesja

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para miqësores kundër Maltës

03/06/21 @ 21:14

SHQIP NË BOTË

Zyrtare: Kryeziu e Kololli mbeten pa skuadër

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Zyrtare: Kryeziu e Kololli mbeten pa skuadër

03/06/21 @ 19:44


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja