Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI D

Kroacia mposht kampionin

Kroacia mposht kampionin


21 June, 2016 @22:32

Kroacia futet te ekipet e pakta të pamposhtura në EURO2016, ndërsa sonte i kanë treguar dhëmbët kampionit aktual të Europës, Spanjës, duke i mposhtur 2-1, përkundër se ishin në disavantazh 0-1.

TABELA AKTUALE

Kanë qenë Nikola Kalinic dhe Ivan Perisic që kanë shënuar për fitoren e kroatëve sonte, fitore kjo që u ka siguruar lidershipin e grupit, ndërsa Sergio Ramos i Spanjës, pa penalltinë e tij të mbrojtur nga portieri kroat gjatë ndeshjes, kur kishte mundësinë që t’ia sjellte ekipit avantazhin.

Kjo ka qenë humbja e parë dhe kanë qenë golat e para të pranuara në këtë kampionat për Spanjën.

a


GRUPI D

Formacionet zyrtare: Kroaci-Spanjë

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Kroaci-Spanjë

21/06/16 @ 20:13

GRUPI D

Formacionet zyrtare: Republika Çeke-Turqia

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Republika Çeke-Turqia

21/06/16 @ 20:08

GRUPI C

Gjermania me fitore minimale

UEFA Euro 2016

Gjermania me fitore minimale

21/06/16 @ 19:54

GRUPI C

Polonia rivale e Zvicrës, Ukraina me rekord të zi

UEFA Euro 2016

Polonia rivale e Zvicrës, Ukraina me rekord të zi

21/06/16 @ 19:46

ALVARO MORATA

Reali rikthen spanjollin

Serie A/La Liga/Transfere

Reali rikthen spanjollin

21/06/16 @ 18:54

GRUPI C

Formacionet zyrtare: Irlandë Veriore-Gjermani

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Irlandë Veriore-Gjermani

21/06/16 @ 17:14

GRUPI C

Formacionet zyrtare: Ukrainë-Poloni

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Ukrainë-Poloni

21/06/16 @ 17:10

STEVE VON BERGEN

Graniti është zemra e skuadrës sonë

UEFA Euro 2016

Graniti është zemra e skuadrës sonë

21/06/16 @ 16:23

KOMBËTARJA

Pesëshja e padiskutueshme e De Biasit

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Pesëshja e padiskutueshme e De Biasit

21/06/16 @ 15:56

DE BIASI

Do të frikësonim çdo kundërshtar

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Do të frikësonim çdo kundërshtar

21/06/16 @ 15:28

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016