Të gjitha lajmet

KROACIA vs UKRAINA

Kroacia vazhdon pa humbje

uefa.com

Kroacia vazhdon pa humbje

24 March, 2017 @23:13

Kroacia
Ukraina
Kroacia 1 : 0 Ukraina
Nikola Kalinic 38'

Favoriti kryesor në Grupin I për Botërorin Rusia 2018, Kroacia, vazhdon rrugëtimin e saj pa humbje.

a

Kroatët e mposhtën Ukrainën me rezultat minimal 1-0, ku në minutën e 38-të, me asistimin e Ivan Rakiticit, shënoi sulmuesi i Fiorentinës, Nikola Kalinic.

TABELA AKTUALE

Në pesë ndeshjet që u zhvilluan deri më tani, Kroacia ka shënuar 11 gola dhe ka pësuar vetëm një herë, derisa i kanë 13 pikë të grumbulluara dhe gjenden në krye të Grupit I.BESART BERISHA

Besart Berisha: Jam i gëzuar që luajta për Kosovën

24 March, 2017 @23:11

Sulmuesi Besart Berisha sonte debutoi për përfaqësuesen e Kosovës. Top golashënuesi i kampionatit australian, pas ndeshjes me Islandën tha se…

VALON BERISHA

Valon Berisha: Luftuam deri në fund

24 March, 2017 @23:05

Njëri prej lojtarëve që ishte ndër më të mirët në fushë sonte te përfaqësuesja e Kosovës, Valon Berisha, pas ndeshjes…

ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Dominuam me lojë fizike

BOROZANI/ Erdis Driza

24 March, 2017 @23:01

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, pas ndeshjes me Islandën tha se skuadra e tij ishte më dominuese nga aspekti i…

ITALIA - SHQIPËRIA

S’ka pikë në Itali për Shqipërinë

24 March, 2017 @22:45

Shqipëria ka pësuar humbjen e tretë në kualifikimet për Kampionatin Botëror. Kuqezinjtë u mposhtën në “Renzo Barbera” nga njëra prej…

KOSOVA - ISLANDA

Loja e mirë vazhdon, rezultat nuk ka!

24 March, 2017 @22:45

Me humbje u mbyll edhe takimi i katërt me radhë për Kosovën në kualifikimet drejt Botërorit të Rusisë. Një takim…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018