Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI D: KROACIA - NIGERIA

Kroacia, lidere e “grupit të vdekjes”

Foto: fifa/squawka

Kroacia, lidere e “grupit të vdekjes”


16 June, 2018 @22:51

Kroacia me përvojë dhe me njërën ndër mesfushora më të mira në botë aktualisht, nuk e ka pasur vështirë të fitojë ndeshjen ndaj Nigerisë, hapëse për të dy skuadrat në këtë Botëror.

Croatia scores

Një autogol në pjesë të parë, pas goditjes me kokë të Mario Mandzukicit dhe një penallti e Luka Modricit maestral në pjesë të dytë - ka mjaftuar për tre pikët e para të kroatëve në Grupin D.

ORARI, TABELA dhe NDESHJET

Nigeria në anën tjetër nuk pati ndonjë rast për tu përmendur, ndërsa Kroacia kishte edhe më shumë për të shënuar.

Nigeria

Croatia vs Nigeria


11-SHET

Kroacia vs. Nigeria, formacionet startuese

Russia 2018

Kroacia vs. Nigeria, formacionet startuese

16/06/18 @ 20:11

GRUPI C: PERU - DANIMARKA

Peru s’shfrytëzon VARiantin, Poulsen shpëton Danimarkën

Russia 2018

Peru s’shfrytëzon VARiantin, Poulsen shpëton Danimarkën

16/06/18 @ 19:57

11-SHET

Peru vs. Danimarka, formacionet startuese

Russia 2018

Peru vs. Danimarka, formacionet startuese

16/06/18 @ 17:22

GRUPI D: ARGJENTINA - ISLANDA

Islanda debuton me barazim

Russia 2018

Islanda debuton me barazim

16/06/18 @ 17:15

11-SHET: ARGJENTINA - ISLANDA

Argjentina vs. Islanda, formacionet startuese

Russia 2018

Argjentina vs. Islanda, formacionet startuese

16/06/18 @ 14:00

GRUPI C: FRANCA - AUSTRALIA

Teknologjia sjell fitoren e Francës

Russia 2018/International

Teknologjia sjell fitoren e Francës

16/06/18 @ 13:24

KASTRIOT REXHA

Lë kampionin

FFK Superliga/Transfere

Lë kampionin

16/06/18 @ 12:15

DITARI RUS (2)

Dita e Cristianos

Russia 2018/International/Analiza

Dita e Cristianos

16/06/18 @ 11:53

RISI

FFK me llogo të re, Kosova me fanella të reja

Liga e Kombeve/FFK Superliga/Përfaqësuesja

FFK me llogo të re, Kosova me fanella të reja

16/06/18 @ 11:25

11-SHET: FRANCA-AUSTRALIA

Formacionet startuese: Franca - Australia

Russia 2018/International

Formacionet startuese: Franca - Australia

16/06/18 @ 11:14

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

Russia 2018/Serie A

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14/05/19 @ 11:16

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

Russia 2018/International

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15/03/19 @ 20:46

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Russia 2018/Premier League/Ligue 1/La Liga/International

Sa fituan klubet nga Botërori?

04/12/18 @ 15:32

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Liga e Kombeve/Russia 2018/Serie A/International

Pensionohet edhe Mandzukic

14/08/18 @ 18:35

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

Russia 2018/International/Analiza

Botërori dhe vendi ynë

22/07/18 @ 11:02

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Liga e Kombeve/Russia 2018/Përfaqësuesja/International

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

18/07/18 @ 18:21

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Russia 2018/International/Analiza

Kampionët e Botës

16/07/18 @ 23:09

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Russia 2018/International

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

15/07/18 @ 22:38

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

Russia 2018

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15/07/18 @ 21:56

RUSSIA 2018 AWARDS

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

Russia 2018/International

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

15/07/18 @ 21:50


 
Të gjitha lajmet nga Russia 2018