Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SKENDERAJ

Kryesia e KF Drenica jep dorëheqje

Fotot: KFDrenica/fb

Kryesia e KF Drenica jep dorëheqje


18 November, 2021 @10:53

Pas ankesave të ardhura nga trajneri aktual i ekipit Tahir Lushtaku lidhur me gjendjen mjeruese financiare në klub, mbrëmë faqja zyrtare e KF DrenicaFacebook ka bërë të ditur se kryesia e klubit ka dhënë dorëheqje.

Dhe arsyet e dorëheqjes së kryesisë kanë qenë pikërisht pamundësia e financimit të klubit dhe pagesa e obligimeve të grumbulluara.

“Kryesia e klubit pas situatës së krijuar ka dhënë dorëheqje nga drejtimi i klubit. Dorëheqja vjen si rrjedhojë e pamundësisë së financimit të klubit dhe pamundësisë për t’i përmbushur obligimet e klubit. Nga sot, klubi është i hapur për të gjithë të interesuarit për të mbështetur klubin dhe për të investuar në klub, për ta çuar atë përpara,” ka shkruar ndër të tjera njoftimi i klubit kuqezi nga Bajram Aliu.

Drenica

Kështu, komunikata e lëshuar me “nënshkrimin” e Mustafë Bajraktarit ka bërë të ditur se tashmë Drenica është në krizë të thellë sezonale me financa.

Mbetet të shihet në ditët në vijim se çka do të ndodh me klubin. Ndërsa ekipi këtë fundjavë udhëton për në Gjilan për tu ndeshur me nënkampionen aktuale të Superligës, KF Drita.

Sa i përket futbollit në fushë, Drenica ka pasur startin ndër më të mirët këtë stinor, duke qenë një kohë të gjatë në luftë me kreun e renditjes dhe tash pas 13 xhirosh përsëri është në pjesë të epërme të renditjes tabelare, duke qenë vetëm katër pikë larg nga lideri, Ballkani

.


PREZANTOHET TIMONIERI I RI I PRISHTINËS

Abdulah Ibrakovic prezantohet te Prishtina

FFK Superliga/International/Transfere

Abdulah Ibrakovic prezantohet te Prishtina

17/11/21 @ 21:35

TALENTI: ARBËR BYTYQI

Prizrenasi i pazëvendësueshëm te Shqipëria U19

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria/Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë

Prizrenasi i pazëvendësueshëm te Shqipëria U19

17/11/21 @ 20:48

NDAHEN RRUGËT

Prishtina zyrtarizon ndarjen me trajnerin që i bëri kampion

FFK Superliga/Transfere

Prishtina zyrtarizon ndarjen me trajnerin që i bëri kampion

17/11/21 @ 19:38

WIL 1900

Burim Kukeli nis karrierën e trajnerit në Zvicër

Shqipëria/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Burim Kukeli nis karrierën e trajnerit në Zvicër

17/11/21 @ 11:51

PREZANTOHET TIMONIERI I RI I PRISHTINËS

Abdulah Ibrakovic prezantohet te Prishtina

FFK Superliga/International/Transfere

Abdulah Ibrakovic prezantohet te Prishtina

17/11/21 @ 21:35

NDAHEN RRUGËT

Prishtina zyrtarizon ndarjen me trajnerin që i bëri kampion

FFK Superliga/Transfere

Prishtina zyrtarizon ndarjen me trajnerin që i bëri kampion

17/11/21 @ 19:38

ISTOGU 1-3 BALLKANI

Ballkani mposht Istogun në miqësore

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ballkani mposht Istogun në miqësore

14/11/21 @ 16:00

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës, data e shortit

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Kupa e Kosovës, data e shortit

13/11/21 @ 15:42

KOSOVA U21

Drenica mposhtë Kosovën U21 në miqësore

FFK Superliga/Kosova/International

Drenica mposhtë Kosovën U21 në miqësore

11/11/21 @ 18:10

KF DRITA

Nënkampionia zhvendoset në Durrës

FFK Superliga

Nënkampionia zhvendoset në Durrës

09/11/21 @ 22:34

STAR OF THE GAMEWEEK XIII

Theophilus Solomon (KF Ballkani), Ylli i javës (13)

FFK Superliga

Theophilus Solomon (KF Ballkani), Ylli i javës (13)

09/11/21 @ 10:53

11-SHET

Superliga - Formacioni i javës (13)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (13)

08/11/21 @ 09:09

GJILANI 1-1 PRISHTINA

Betim Halimi hero i Prishtinës në derbi

FFK Superliga

Betim Halimi hero i Prishtinës në derbi

07/11/21 @ 18:19

DUKAGJINI - FERONIKELI

Bujar Shabani me eurogol, largon Dukagjinin nga zona e rrezikshme

FFK Superliga

Bujar Shabani me eurogol, largon Dukagjinin nga zona e rrezikshme

07/11/21 @ 15:42


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga