Të gjitha lajmet

SHPËTIM DURO

Kukësi gjobit trajnerin me 50% të rrogës

Kukësi gjobit trajnerin me 50% të rrogës

26 December, 2019 @12:11

Deklaratat e trajnerit të Kukësit, Shpëtim Duro, pas ndeshjes me Skënderbeun në lidhje me tifozët e ekipit të tij, kanë bërë që klubi ta dënojë me 50% të rrogës mujore.

Duro kishte pasur një konflikt verbal me tifozët kukësian pas ndeshjes, ndërsa ngjarja nuk përfundoi me kaq dhe ky nuk foli mirë për ta edhe pas ndeshjes, kur u prononcua për media.

E kjo bëri që ekipi ta dënojë. Panorama Sport ka kuptuar se Duro është gjobitur me 50% të rrogës së tij të nëntorit.

Rroga e trajnerit të Kukësit thuhet të jetë 2 mijë e 500 euro, ndërsa me dënimin e fundit, ai për nëntor ka marrë gjysmën, 1 mijë e 250 euro.

TABELA AKTUALE

Përndryshe, Kukësi është lider i Superiores.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga