Të gjitha lajmet

AMIR RRAHMANI

Kuptohet oferta e Napolit për Rrahmanin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Kuptohet oferta e Napolit për Rrahmanin

26 December, 2019 @10:23

Mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, është synim kryesor i Gennaro Gatussos për të kaluar te Napoli nga Verona.

Rrahmani, që ka treguar lojëra të jashtëzakonshme te Verona që në stinorin e parë të tij në Serie A, që shquhet për mbrojtje, mund të bëhëet anëtar i ri i Napolit që në pjesën e dytë të stinorit.

Ndërsa sipas mediave italiane, Napoli, që pas largimit të Carlo Ancelottit emëroi Gatusson, po kërkon dyshen e Veronës: Rrahmani dhe Sofyan Ambrabat.

E shuma totale për dyshen që kanë ofruar napolitanët është 30 milionë euro, prej të cilave 12 llogariten të jenë për mbrojtësin kryesor të Kosovës.

SPAL 2-2 MILAN

Milan nxjerr pikë në fund ndaj të parafundit

Foto: ACMilan/tw

1 July, 2020 @23:54

Një harkim i sekondave të fundit të zëvendësuesit belg te Milani, Alexis Saelemaekers që u devijua nga Francesco Vicari dhe…

VERONA 3-2 PARMA

Rrahmani 90min. Verona fiton, vazhdon garën për EuropaLigë

Foto: Verona/tw

1 July, 2020 @23:46

Qendërmbrojtësi dhe kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, ka qenë për 90min në fushë për ekipin e tij, Verona , sonte,…

INTER 6-0 BRESCIA

Inter me gjashtëshe Brescias për të ndjekur Lazion

Fotot: Inter/tw

1 July, 2020 @22:19

Inter vazhdon me formë të mirë në futbollin post-pandemik, derisa ka shënuar sonte fitoren e tretë në katër ndeshje, duke…

GENOA 1-3 JUVENTUS

Cristiano e Dybala s’ndalen, Juventus rikthen diferencën

Foto: Juventus/tw

1 July, 2020 @0:03

Përkundër se pjesa e parë kaloi pa gola të shënuar, me të nisur pjesa e dytë Juventus tregoi fuqinë dhe…

BOLOGNA 0-2 JUVENTUS

Juve ngrit epërsinë në krye

22 June, 2020 @23:09

Pas fitores së regjistruar sonte ndaj Bolognës si mysafire 0-2 [Cristiano 23p, Dybala 36] Juventus ka ngritur epërsinë në krye…

Të gjitha lajmet nga Serie A