Të gjitha lajmet

MBROJTËSI SHQIPTAR

Visar Musliu shpallet lojtari më i mirë i elitës maqedone

Foto: sportmedia/mk

Visar Musliu shpallet lojtari më i mirë i elitës maqedone

24 December, 2019 @21:06

Mbrojtësi nga Gostivari, Visar Musliu, është zgjedhur lojtari më i mirë i Ligës së Parë të Maqedonisë Veriore për stinorin 2018/19.

Në një ceremoni të organizuar sonte nga Federata e këtij vendi, Musliu, 25, që tashmë ka kaluar në radhët e ekipit hungarez Fehervar, ka marrë çmimin e më të mirit për stinorin që e lamë pas.

Musliu ka qenë lojtar i Renovës më parë, ndërsa në stinorin 2017/18 kalon te Vardari ku pas 11 ndeshjeve e merr Shkëndija. Te Shkëndija me 29 paraqitje e 4 gola përgjatë kampionatit 2018/19, bëhet ndër arsyet kryesore për titullin kampion të kuqezinjëve të Tetovës.

I rregullt në reprezentacionin e Maqedonisë, Musliu do t’i vihet përballë sulmuesve të Kosovës në përballjen e marsit në kuadër të PlayOffit të Ligës D të Kombeve.

Përdryshe, Musliu është i rregullt tash te Fehervari dhe ka 12 paraqitje në 12 ndeshjet e para të stinorit në ligën elite të Hungarisë.

KOSOVA - SUEDIA

Kosova vs. Suedia, lista e të ftuarve nga Challandes

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 December, 2019 @15:11

Më 12 janar 2020, Kosova luan një miqësore ndaj Suedisë në shtetin e Katarit, miqësore që do të shërbëjë si…

FERNERBAHÇE - BESIKTAS

Muriqi shënon në derbi, Feneri mposht Besiktasin

22 December, 2019 @19:20

Në derbin e luajtur në mes të Fenerbahçes dhe Besiktasit, fitues doli Feneri, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 3-1. …

TURQI

Muriqi i shënon Besiktasit, Feneri pranë fitores

22 December, 2019 @18:28

Në derbin e qytetit mes Fenerbahçes dhe Besiktasit, golin e ka gjetur edhe Vedat Muriqi, forma fantastike e të cilit…

FIFA CLUB WORLD CUP

Firmino ia sjell Liverpoolit Kupën e parë të Botës

Fotot: Liverpol/fb

21 December, 2019 @21:25

Liverpool nën komandën e Jurgen Kloppit dhe me golin e Roberto Firminos në vazhdime, ka arritur të thyejë rezistencën e…

SHQIP NË BOTË

Liridon Krasniqi ndërron ambient

21 December, 2019 @19:25

Vitin 2020 Liridon Krasniqi do ta fillojë me një tjetër skuadër. Mesfushori nga Vitia deri më sot ishte pjesë e…

Të gjitha lajmet nga International