Të gjitha lajmet

FIFA CLUB WORLD CUP

Firmino ia sjell Liverpoolit Kupën e parë të Botës

Fotot: Liverpol/fb

Firmino ia sjell Liverpoolit Kupën e parë të Botës

21 December, 2019 @21:25

Liverpool nën komandën e Jurgen Kloppit dhe me golin e Roberto Firminos në vazhdime, ka arritur të thyejë rezistencën e fortë të Flamengos, në vazhdime, për të fituar finalen e Kupës së Botës për klube.

Me këtë fitore, Liverpool për herë të parë në histori ka arritur të fitojë këtë trofe. Firmino shënoi në mintuën e 99-të të ndeshjes për fitore.

Van Dijk / Firmino

Në një ndeshje me plotë raste, Liverpool përfitoi në vazhdime ku u vërejt qartë se Flamengo po humbte në kondicion dhe një kundërsulm i shpejt i nisur nga Jordan Henderson përfundoi me gol të brazilianit që solli gëzimin e madh te të kuqtë.

Me këtë, Liverpool e fiton trofeun e tretë të stinorit pas Ligës së Kampionëve dhe Superkupës së Evropës.

NOTAT E LOJTARËVE:

Liverpool: Alisson 6, Alexander-Arnold 7, Gomez 6, Van Dijk 6, Robertson 7, Keita 7, Henderson 8, Oxlade-Chamberlain 7, Salah 8, Mane 8, Firmino 8. REZ: Lallana 6, Milner 6, Origi 6, Shaqiri 6

Flamengo: Alves 6, Filipe Luis 6, Mari 6, Caio 6, Rafinha 6, De Arrascaeta 6, Gerson 6, Arao 6, Ribeiro 6, Barbosa 7. REZ: Vitinho 6, Diego 6, Lincoln 5, Berrio 6.

Liverpool

DERI KUR SHTYHEN NDESHJET!

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

5 April, 2020 @22:34

Kreu i UEFA-së, slloveni Aleksander Ceferin, ka bërë të ditur sot se dy garat më të rëndësishme të UEFA-së, Liga…

UEFA ZYRTARIZON

UEFA pezullon finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës

23 March, 2020 @19:17

Para pak çastesh UEFA edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka pezulluar për një datë të pacaktuar finalet e…

UEFA

Propozohet data për fundin e stinorëve dhe finalen e Ligës së Kampionëve

17 March, 2020 @13:58

Në mbledhjen e UEFA-së sot është propozuar që të gjitha kampionatet kombëtare në Evropë të përfundojnë deri më 28 qershor…

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

BERGAMO

Atalanta në karantinë, pasi lojtari i Valencias del pozitiv

15 March, 2020 @21:25

Skuadra e Atalantës që arriti sukses historik duke e eliminuar Valencian nga Liga e Kampionëve dhe siguroi çerekfinalen e garës,…

Të gjitha lajmet nga Champions League