Të gjitha lajmet

FIORENTINA

Beppe Iachini merr drejtimin e Fiorentinës

Beppe Iachini merr drejtimin e Fiorentinës

24 December, 2019 @21:46

Pas shkarkimit të Vincenzo Montellës nga posti i trajnerit të Fiorentinës, pas humbjes së thellë nga Roma 4-1, ekipi nga Firenca ka emëruar trajner Beppe Iachinin.

Ish-trajneri i Sassuolos dhe Sampdorias është i njohur me arritjet e tij kryesisht në Serie B, kur kishte ngritur në Serie A Chievon, Brescian, Sampdorian e Palermon.

Trajneri 55 vjeç që do të paraqitet për herë të parë si trajner i vjollcëve më 28 dhjetor, ndërsa ka luajtur për Fiorentinën mbi 120 ndeshje përgjatë viteve 1989 - 1994.

Sa i përket kontratës së tij, toskanët nuk e kanë bërë të ditur kohëzgjatjen, por mediat italiane spekulojnë se ai do të qëndrojë deri në fund të stinorit, e pas kësaj do të vendoset për trajnerin me kontratë afatgjate.

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A