Të gjitha lajmet

ARSENAL

Arteta ndryshon kursin për të ardhmen e Xhakës

Arteta ndryshon kursin për të ardhmen e Xhakës

26 December, 2019 @11:47

Futbollisti shqiptar i Zvicrës dhe Arsenalit, Granit Xhaka, që muaj më parë u bë më i përfoluri në botë për shkak të sjelljes së tij ndaj tifozëve të Arsenalit dhe u dënua me marrjen e shiritit të kapitenit - mund të ketë një janar krejt tjetër prej asaj që parashihej.

Derisa për Xhakën përfolej se do të largohet që në janar në drejtim të Bundesligës dhe ekipi i Herthës së Berlinit dukej më i interesuar, tashmë me trajnerin e ri të Arsenalit, Mikael Arteta, gjithçka mund të ndryshojë.

Kur shkoja prej Arsenalit në City për tu bërë trajner, po shikonim një lojtar për atë pozitë dhe Granit Xhaka ka qenë në listën time. Kaq e doja atë. Kam qenë i lumtur kur e mori Arsenali. Ai ka bërë punë shumë të mirë aty, por tash është një pozitë të vështirë,” ka thënë Arteta, trajner i ri i Arsenalit, që pritet të debutojë sot si trajner në ekipin ku ka bërë karrierë si lojtar.

I kam treguar se sa e pëlqejë si lojtar dhe çka pres nga ai. I kam treguar se sa i rëndësishëm është për ekipin. Jam këtu për t’i ndihmuar. Dua që ai të ndjejë se ne jemi pas tij. Jo vetëm unë, por krejt ekipi,” citohet spanjolli nga Goal.com.

Me këto fjalë të tij, për Granit Xhakën tash mund të jetë ndryshohet kursi i së ardhmes së tij te topçinjtë. Prej një lojtari që dëshirohej të largohej nga klubi sa më i shpejtë si i padëshiruar, në më të dëshiruarin e trajnerit të ri.

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

KOMUNIKATA

Premier Liga kërkon 30% ulje të rrogave nga lojtarët

4 April, 2020 @17:37

Elita e futbollit anglez, ku rrogat janë më të larta për futbollistët e klubeve përkatëse në Premier Ligë, për të…

CORONAVIRUS

27 ndeshje - 27 fitore, sezonin ia humbë pandemia!

28 March, 2020 @13:11

Ndonëse vendimi për kategoritë më të larta të futbollit anglez nuk është marrë ende, Federata Angleze e futbollit tashmë ka…

CALLUM HUDSON-ODOI

Lampard: Lojtari ynë është shëruar nga coronavirusi

27 March, 2020 @21:30

Futbollisti i ri i Chelseat, është shëruar nga coronavirusi plotësisht ka bërë të ditur BBC Sport sot. Callum Hudson-Odoi…

CORONAVIRUS

Rivaliteti anash, Manchester United dëshiron vazhdimin e sezonit

27 March, 2020 @12:46

Vazhdojnë spekulimet se a do të vazhdojë apo do të anulohet përfundimisht sezoni i Premier Ligës. Në prag të mbledhjes…

Të gjitha lajmet nga Premier League