Të gjitha lajmet

SHORTI I EUROPA LIGËS

Kukësin e pret Roma

Kukësin e pret Roma

19 June, 2019 @15:34

Pas kompletimit të shortit për raundin e dytë kualifikues të Europa Ligës, skuadrat shqiptare kanë kuptuar kundërshtarët potencialë.

Kështu, ndër më interesantit pritet të jetë dueli i Kukësit me Debrecenin hungarez. Nëse Kukësi kalon këtë xhiro do të ketë përballë ish kampionen e Italisë, Romën!

Teuta mund të ketë kundërshtar Hajdukun e Splitit, ndërsa Shkupi Jablonecin çek.

SHORTI I RAUNDIT II KUALIFIKUES EUROPA LEAGUE:

Laçi (ALB)/Hapoel Beer-Sheva (ISR) vs. Široki Brijeg (BIH)/Kairat Almaty (KAZ)

Roma (ITA) vs. Debrecen (HUN)/Kukësi (ALB)

Prishtina (KOS)/St Joseph’s (GIB)/Rangers (SCO) vs. Cork City (IRL)/Progrès Niederkorn (LUX)/Cardiff Met (WAL)

Pyunik (ARM)/Shkupi (MKD) vs. FK Jablonec (CZE)

Ventspils (LVA)/Teuta (ALB) vs. Gzira United (MLT)/Hajduk Split (CRO).

SHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE

Kuptohet edhe rivali i raundit të dytë për Feronikelin

19 June, 2019 @13:15

Tashmë Feronikeli e ka rrugën e qartë që duhet të ndjek dhe nëse arrin të fitojë raundin preliminar dhe atë…

SHORTI

Shkëndija dhe Partizani kuptojnë kundërshtarët

Foto: KFShkendija/fb

18 June, 2019 @14:42

Kampionia e Maqedonisë Veriore, Shkëndija dhe kampioni i Shqipërisë, Partizani kanë kuptuar kundërshtarët e raundit të parë kualifikues në Ligë…

IDRIZ BATHA

Lojtari i tretë prej Flamurtarit në Tiranë

Foto: KFTirana/fb

18 June, 2019 @12:31

Pas vazhdimit të kontratës me trajnerin Ardian Mema, dhe marrjes së futbollistëve të Flamurtarit, Agustin Torassa dhe Elton Cale, Tirana…

BRUNO LULAJ

Lulaj zyrtarizohet te Kukësi

Foto: KFKukesi/fb

18 June, 2019 @12:21

Mbrojtësi i deritashëm i ekipit nga Korça, Skënderbeu, Bruno Lulaj, është anëtar i ri i Kukësit. Ekipi kukësian ka…

ILIR AVDYLI

Avdyli zyrtarizohet te Kukësi

Foto: KFKukesi/fb

17 June, 2019 @12:47

Portieri i njohur nga Kosova, Ilir Avdyli, është zyrtarizuar para pak çastesh si lojtar i ri i Kukësit. Ai…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore