Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MIRRET VENDIMI

Disiplinorja shqipton dënimet për Canën, Morinën, Vulën…

Disiplinorja shqipton dënimet për Canën, Morinën, Vulën…


19 June, 2019 @11:59

Komisioni Disiplinor i FFK-së ka marrë vendimet pas rasteve të hapura në ndeshjet e barazhit të Superligës së Kosovës.

Ekipi i Vëllaznimit është dënuar me 1 mijë euro, njëjtë sikurse ai i Gjilanit, derisa dënime 3 deri në 6 mujore të mosushtrimit të detyrës në klub kanë marrë edhe Ahmet Morina, Blerim Vula e Agim Cana, zyrtarë të ekipit gjakovar.

Mëposhtë, Vendimi i KD-së:

V E N D I M E

AHMET MORINA; drejtor i KF “VËLLAZNIMI“ nga Gjakova me numër të ID kartelës;  00794M70 në procedurë të pezullimit nga mbledhja e kaluar e komisionit disiplinor, për largim nga pankina – hapësira teknike (manifestim të sjelljeve jo korrekte dhe të gabuara; fyerje dhe sharje drejtuar gjyqtarëve dhe krerëve të FFK-së) në ndeshjen përcaktuese – barazhit për IPKO-SUPERLIGË, kategoria e seniorëve; TREPÇA ‘89 – VËLLAZNIMI e zhvilluar me datë; 01.06.2019 në stadiumin “Fadil Vokrri“ në Prishtinë, bazuar në Rregulloren disiplinore neni 40 paragrafi 1 pika 5; DENOHET; me ndalesë të kryerjes së detyrave në klub në kohëzgjatje për; 3 (tre) muaj për të gjitha ndeshjet zyrtare të organizuara nga ana e Federatës së Futbollit të Kosovës.

BLERIM VULA; sekretar i KF “VËLLAZNIMI“ nga Gjakova me numër të ID kartelës; 009784M53, në procedurë të hapur disiplinore nga ana e komisionit, për manifestim të sjelljeve josportive (pas përfundimit të ndeshjes futet në fushë, ofendon dhe fyen gjyqtaret e takimit dhe krerët e FFK-së) në ndeshjen përcaktuese – barazhit për IPKO-SUPERLIGË , kategoria e seniorëve; TREPÇA 89 – VËLLAZNIMI e zhvilluar me datë 01.06.2019 në stadiumin “ Fadil Vokrri“ në Prishtinë (raporti i delegatit dhe zyrtarëve tjerë). Bazuar në Rregulloren disiplinore neni 40 paragrafi 1 pika 5; DENOHET ; me ndalesë  të kryerjes së detyrave në klub në kohëzgjatje për; 3 (tre) muaj për të gjitha ndeshjet zyrtare të organizuara nga ana e Federatës së Futbollit të Kosovës.

AGIM CANA; kryetar i KF “VËLLAZNIMI“ nga Gjakova,  në procedurë të hapur disiplinore nga ana e komisionit për shkelje të kodit të etikës sportive, ku pas përfundimit të ndeshjes përcaktuese për IPKO-SUPERLIGË , kategoria e seniorëvë; TREPÇA ‘89 – VËLLAZNIMI, e zhvilluar me datë 01.06.2019 në stadiumin “Fadil Vokrri“ në Prishtinë, fton mediat në zhveshtoret e KF “Vëllaznimi“ nga Gjakova, prononcohet duke thënë deklarata ofenduese, fyese dhe të pa bazuara për futbollin e Kosovës, në prezencë të futbollistëve dhe mediave. Ky veprim i tillë  është në kundërshtim me kodin e etikës sportive. Bazuar në raportet zyrtare si dhe incizimet televizive, konform Rregullores disiplinore neni 59 paragrafi 1 pika 2 (shpifje dhe përhapje e të pavërtetave); DENOHET; me ndalesë të kryerjes së funksionit zyrtar në klub, në kohëzgjatje për; 6 (gjashtë) muaj për të gjitha ndeshjet e organizuara nga ana e Federatës së Futbollit të Kosovës.

KF “VËLLAZNIMI“ nga Gjakova në procedurë të hapur disiplinore nga ana e komisionit për sjellje të gabuara dhe jo korrekte nga ana e spektatorëve të klubit të tyre drejtuar ekipit kundërshtar dhe gjyqtarëve të takimit ( minutat; 16,63 – fyerje dhe ofendime drejtuar lojtarëve dhe ekipit kundërshtar , minuta 66 pati shfaqje të farkimeve në fushë kurse nga pjesa perëndimore hedhje të 3 shisheve pvc në fushë) në ndeshjen përcaktuese – barazhit për IPKO-SUPERLIGË, kategoria e senioprëve;  TREPÇA 89 – VËLLAZNIMI e zhvilluar me datë 01.06.2019 në stadiumin “Fadil Vokrri“ në Prishtinë (raportet e zyrtareve nga ndeshja e zhvilluar ). Bazuar në Rregulloren disiplinore neni 50 paragrafi 1 pika 3 dhe neni 10 paragrafi 1 pika 2 ,  KF “Vëllaznimi“ nga Gjakova; DENOHET me të holla në shumë prej; 1000 euro (një mijë). Afati i pagimit të dënimit të shqiptuar në të holla është  15 ditë nga data kur vendimi bëhet i plotfuqishëm ( Rregullorja disiplinore neni 11 paragrafi 1).

KF “GJILANI“ nga Gjilani në procedurë të hapur nga ana e komisionit disiplinor, për sjellje të gabuara nga ana e spektatorëve të klubit të tyre (minutat; 84 dhe 85 pati ofendime dhe fyerje të organizuara në kor drejtua ekipit kundërshtar dhe lojtarit Alban Tusuni ) në ndeshjen përcaktuese – barazhit për IPKO-SUPERLIGË, kategoria e seniorëve ; GJILANI – BESA e zhvilluar me datë 31.05.2019 në stadiumin “ Fadil Vokrri “ në Prishtinë. (Raportet zyrtare nga ndeshja e zhvilluar). Bazuar në Rregulloren disiplinore neni 50 paragrafi 1 pika 3 dhe neni 10 paragrafi 1 pika 2,  KF “Gjilani“  nga Gjilani; DENOHET ; me të holla në shumë prej; 1000 euro (njëmijë). Afati pagimit të dënimit të shqiptuar në të holla është ; 15 ditë nga data kur vendimi bëhet i plotfuqishëm (Rregullorja disiplinore neni 11 paragrafi 1).

KF “BESA“ nga Peja për mosrespektim të marrëveshjes së nënshkruar në respektimin e afatit kohor ; 15 Maj 2019 ; klub-lojtarë dhe FFK në përmbushjen e detyrimeve – obligimeve financiare ndaj lojtarëve të ankimuar të dala nga kontratat e lidhura me lojtaret; i HAPET PROCEDURA DISIPLINORE deri në kompletimin e provave – vendimin përfundimtar të komisionit . Kërkohet raport lidhur me rastin nga ana e klubit të futbollit “ BESA “ nga Peja, afati datë 24.06.2019. Në rast së KF “ Besa “ nga Peja nuk i përmbahet marrëveshjes   në përmbushjen e obligimeve ndaj lojtarëve në ankimim, komisioni disiplinor pranë Federatës së Futbollit të Kosovës do të aplikojë dispozitat e Rregullores disiplinore neni 64 paragrafi 1 pika 9 dhe neni 65 paragrafi 1 dhe 2 (të gjitha pikat e mundshme).


NDAHET ME EKIPIN

Sulmuesi kuqezi përfundon aventurën te ekipi i tij

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Sulmuesi kuqezi përfundon aventurën te ekipi i tij

18/06/19 @ 21:28

SHORTI I EUROPA LIGËS

Prishtina ndaj kampionit të shumfishtë të Skocisë

FFK Superliga/Europa League/Transfere

Prishtina ndaj kampionit të shumfishtë të Skocisë

18/06/19 @ 15:44

MESFUSHORI

Festim Krasniqi ndahet me Dritën

FFK Superliga/Transfere

Festim Krasniqi ndahet me Dritën

18/06/19 @ 14:56

SHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE

Feronikeli kupton rivalin e raundit të parë

FFK Superliga/Champions League

Feronikeli kupton rivalin e raundit të parë

18/06/19 @ 14:49

SHORTI

Shkëndija dhe Partizani kuptojnë kundërshtarët

FSHF Kategoria Superiore/Champions League

Shkëndija dhe Partizani kuptojnë kundërshtarët

18/06/19 @ 14:42

SHORTI I GARAVE EVROPIANE

Sot kuptohen kundërshtarët e raundit të parë kualifikues

FFK Superliga/Champions League/Europa League

Sot kuptohen kundërshtarët e raundit të parë kualifikues

18/06/19 @ 14:27

MBROJTËSI GJAKOVAR ZYRTARIZOHET TE NËNKAMPIONI

Prishtina zyrtarizon Bardhokun

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Prishtina zyrtarizon Bardhokun

18/06/19 @ 13:43

IDRIZ BATHA

Lojtari i tretë prej Flamurtarit në Tiranë

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Lojtari i tretë prej Flamurtarit në Tiranë

18/06/19 @ 12:31

BRUNO LULAJ

Lulaj zyrtarizohet te Kukësi

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Lulaj zyrtarizohet te Kukësi

18/06/19 @ 12:21

PAS NJOFTIMIT TË DJESHËM

Vëllaznimi reagon për transferin e Bardhokut

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Vëllaznimi reagon për transferin e Bardhokut

18/06/19 @ 11:34

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon përforcimin e tretë

FFK Superliga/Transfere

Ballkani zyrtarizon përforcimin e tretë

09/07/21 @ 19:48

FFK

Zyrtare: Superliga e Kosovës me VAR

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Zyrtare: Superliga e Kosovës me VAR

09/07/21 @ 18:59

DUELI I KTHIMIT, PA SHIKUES

Prishtina njofton: Pa shikues në ndeshjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina njofton: Pa shikues në ndeshjen e kthimit

09/07/21 @ 17:02

SUPERLIGA 2021/22

Hidhet shorti, Superliga gati për sezonin 2021/22

FFK Superliga

Hidhet shorti, Superliga gati për sezonin 2021/22

09/07/21 @ 13:03

CONFERENCE LEAGUE

Të gjitha rezultatet në Conference League

Conference League/FFK Superliga

Të gjitha rezultatet në Conference League

08/07/21 @ 23:43

UEFA CONFERENCE LEAGUE

Llapi mposhtet në Shkup, debuton me humbje

Conference League/FFK Superliga

Llapi mposhtet në Shkup, debuton me humbje

08/07/21 @ 21:58

UEFA CONFERENCE LEAGUE

Drita fiton me përmbysje, drejt Malit të Zi me epërsi

Conference League/FFK Superliga

Drita fiton me përmbysje, drejt Malit të Zi me epërsi

08/07/21 @ 21:47

ZYRTARE

Godet Malisheva, transferon mesfushorin e mirënjohur

FFK Superliga/Transfere

Godet Malisheva, transferon mesfushorin e mirënjohur

07/07/21 @ 19:41

UECL

Llapi gati për Shkupin

FFK Superliga/Europa League

Llapi gati për Shkupin

07/07/21 @ 18:29

PARA NDESHJES

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

FFK Superliga/Europa League/International

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

07/07/21 @ 17:14


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga