Të gjitha lajmet

MBROJTËSI GJAKOVAR ZYRTARIZOHET TE NËNKAMPIONI

Prishtina zyrtarizon Bardhokun

Foto: Prishtinafc.com

Prishtina zyrtarizon Bardhokun

18 June, 2019 @13:43

Para pak çastesh Prishtina ka zyrtarizuar mbrojtësin e Vëllaznimit, Tunë Bardhoku.

Futbollisti 25 vjeç që dallohet për mbrojtje të mirë dhe dalje në krah, ka nënshkruar për ekipin bardhekaltër dhe tash e tutje do të mbrojë ngjyrat e tyre.

Bardhoku pritet të debutojë për Prishtinën në gara evropiane, pasi që nënkampioni i Kosovës do të merr pjesë në Europa Ligë.

“Thjesht zgjodha Prishtinën për arsye se është ndër klubet më të vjetra dhe më e trofeshmja në vend dhe është kënaqësi e madhe që një klub si Prishtina të më ofroj që t’i shërbej asaj me cilësitë e mia,” ka thënë Bardhoku për faqen zyrtare të Prishtinës.

Ai ka shënuar 3 gola në stinorin e kaluar për Vëllaznimin, përkundër se luan mbrojtës, ndërsa Prishtina ka bërë të ditur se atë e ka marrë si futbollistë të lirë, pasi që i ka skuaduar kontrata me kuqezinjtë nga Gjakova.

PAS NJOFTIMIT TË DJESHËM

Vëllaznimi reagon për transferin e Bardhokut

TOPSPORTI/ B. B.

18 June, 2019 @11:34

Skuadra e Vëllaznimit ka reaguar për transferin e lojtarit të tyre Tunë Bardhoku në drejtim të Prishtinës. Prishtina dje…

CAKTOHEN KUNDËRSHTARËT POTENCIAL

Nëse fiton grupin preliminar, këta janë rivalët e Feronikelit

17 June, 2019 @17:32

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli, që do të luajë në grupin preliminar të Ligës së Kampionëve, ka mësuar sot…

PORTIERI TIRANAS

Eglant Haxho s’është pjesë e Llapit

Foto: KFLlapi/fb

17 June, 2019 @14:45

Përkundër se u arrit marrëveshja verbale ditë më parë dhe Llapi njoftoi për vazhdim të kontratës së portierit Eglant Haxho,…

ALEN JASHAROSKI

Ish lojtari i Prishtinës, nënshkruan me ekipin maqedon

17 June, 2019 @12:36

Sulmuesi që nuk u tregua te Prishtina në sezonin e kaluar, Alen Jasharoski, është zyrtarizuar sot te ekipi i tij…

ALBAN SHILLOVA

Ndërron petkun në kryeqytet

Alban Shillova/ Foto: prishtinafc.com

16 June, 2019 @13:59

Njëri ndër golashënuesit më të mirë të stinorit 2018/19 në Superligë të Kosovës, është bërë lojtar i Prishtinës për 2019/20.…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga