Të gjitha lajmet

PAS NJOFTIMIT TË DJESHËM

Vëllaznimi reagon për transferin e Bardhokut

TOPSPORTI/ B. B.

Vëllaznimi reagon për transferin e Bardhokut

18 June, 2019 @11:34

Skuadra e Vëllaznimit ka reaguar për transferin e lojtarit të tyre Tunë Bardhoku në drejtim të Prishtinës.

Prishtina dje lëshoi njoftim se ka marrë në radhët e veta mbrojtësin e ekipit gjakovar.

Ndërsa Vëllaznimi në sqarimin e botuar sot ka bërë të ditur se është befasuar nga sjellja e zyrtarëve të ekipit të Prishtinës.

“Informata që dje u plasua në portale se futbollisti ynë Tun Bardhoku, ka kaluar tek radhët e Klubit të Futbollit “Prishtina” na ka befasuar. Kjo për faktin se futbollisti Bardhoku ka kontratë valide me Klubin tonë. Është e vërtet që Tun Bardhoku ka biseduar me kryetarin e klubit Agim Cana, dhe nga i njejti e ka marrë premtimin preliminar se nuk do të pengohet nëse i jepet rasti që të angazhohet në ndonjë klub jashtë Kosovës, gjë që e ka kërkuar edhe vetë futbollisti.

Jemi të befasuar edhe me sjelljen e zyrtarëve të klubit Prishtina, të cilët, edhe pse e kanë ditur që Bardhoku ka kontratë me Vëllaznimin, kanë vënë kontakt me futbollistin pa e paralajmëruar fare klubin tonë, që paraqet shkelje të dispozitave të Rregullores për Transferin dhe Regjistrimin e Lojtarëve të FFK-së,” ka bërë të ditur klubi i Vëllaznimit në njoftimin e lëshuar sot.

CAKTOHEN KUNDËRSHTARËT POTENCIAL

Nëse fiton grupin preliminar, këta janë rivalët e Feronikelit

17 June, 2019 @17:32

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli, që do të luajë në grupin preliminar të Ligës së Kampionëve, ka mësuar sot…

PORTIERI TIRANAS

Eglant Haxho s’është pjesë e Llapit

Foto: KFLlapi/fb

17 June, 2019 @14:45

Përkundër se u arrit marrëveshja verbale ditë më parë dhe Llapi njoftoi për vazhdim të kontratës së portierit Eglant Haxho,…

ALEN JASHAROSKI

Ish lojtari i Prishtinës, nënshkruan me ekipin maqedon

17 June, 2019 @12:36

Sulmuesi që nuk u tregua te Prishtina në sezonin e kaluar, Alen Jasharoski, është zyrtarizuar sot te ekipi i tij…

ALBAN SHILLOVA

Ndërron petkun në kryeqytet

Alban Shillova/ Foto: prishtinafc.com

16 June, 2019 @13:59

Njëri ndër golashënuesit më të mirë të stinorit 2018/19 në Superligë të Kosovës, është bërë lojtar i Prishtinës për 2019/20.…

BESMIR BOJKU

Nga kampioni i Maqedonisë te ai i Kosovës

16 June, 2019 @13:54

Mesfushori nga Struga, Besmir Bojku, do të jetë lojtar i ri i Feronikelit të Drenasit për stinorin 2019/20. Skuadra…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga