Të gjitha lajmet

ILIR AVDYLI

Avdyli zyrtarizohet te Kukësi

Foto: KFKukesi/fb

Avdyli zyrtarizohet te Kukësi

17 June, 2019 @12:47

Portieri i njohur nga Kosova, Ilir Avdyli, është zyrtarizuar para pak çastesh si lojtar i ri i Kukësit.

Ai ka nënshkruar kontratë një vjeçare me ekipin nga veriu i Shqipërisë, ndërsa ka thënë se është i lumtur që do t’i ndihmojë Kukësit në sezonin në vijim.

Avdyli para kësaj ka qenë pjesë e Kamzës dhe Tiranës në Kategorinë Superiore shqiptare. Ndërsa ka luajtur edhe për Shkëndijën para kësaj.

FRANCO LERDA

Ish trajneri i Torinos, Lecces… zyrtarizohet te Partizani

17 June, 2019 @11:57

Pas largimit të trajnerit që i bëri kampion, Skënder Gega, Partizani ka zyrtarizuar në ambientet e klubit trajnerin e ri…

SULMUESI TIRANAS

Plaku për herë të parë në Kosovë

Sebino Plaku, duke u prezantuar te ekipi i tij i ri/ Foto: KFLlapi/fb

16 June, 2019 @10:36

Njëri ndër sulmuesit me shumë përvojë në Kategorinë Superiore dhe dy stinore të kaluara në Ekstraklasa të Polonisë, është pjesë…

PËRFORCIMI I RADHËS

Feronikeli zyrtarizon Malajn

11 June, 2019 @21:01

Mesfushori 24 vjeçar nga Kosova që ka bërë karrierë te Tirana, Skënderbeu dhe së fundi te Kamza në Kategorinë Superiore,…

BURNO ARRABAL

Një brazilian te Llapi

6 June, 2019 @22:14

Mesfushori defanziv brazilian, Bruno Arrabal, është lojtar i ri i Llapit të Podujevës, ka zyrtarizuar klubi llapjan para pak çastesh.…

KUPA E SHQIPËRISË: KUKËSI - TIRANA

Shkurtaj e Reginaldo i sjellin Kupën Kukësit

2 June, 2019 @22:26

Skuadra e Kukësit, duke e mposhtur Tiranën në finale me rezultat 2-1, e fitoi Kupën e Shqipërisë. Kukësi filloi ndeshjen…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore