Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI C: URUGUAJI - EKUADORI 4-0

Uruguaji e nis furishëm

Fotot: aufofficial/fb

Uruguaji e nis furishëm


17 June, 2019 @10:27

Luis Suarez dhe Edinson Cavani kanë shënuar nga një gol, derisa Uruguaji ka shënuar fitore ndaj Ekuadorit 4-0 në ndeshjen e parë të tyre në Copa America 2019.

Luis Suarez

Ekuadori që nga minuta e 24 e ndeshjes luajti me 10 lojtarë, pasi që Jose Quintero mori karton të kuq për shkak të një faulimi me bërryl.

Edinson Cavani

Uruguaji është rekord fitues i Copa America, me 15 trofe, ndërsa ndeshja e tyre dominuese tregoi se janë përsëri ndër favoritët për të fituar titullin e më të mirit në Amerikën Latine.


ALBAN SHILLOVA

Ndërron petkun në kryeqytet

FFK Superliga/Transfere

Ndërron petkun në kryeqytet

16/06/19 @ 13:59

BESMIR BOJKU

Nga kampioni i Maqedonisë te ai i Kosovës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Nga kampioni i Maqedonisë te ai i Kosovës

16/06/19 @ 13:54

BISEDME PËR LARGIM

Sfidë e re për Pogbën!

Premier League/Serie A/Transfere

Sfidë e re për Pogbën!

16/06/19 @ 13:04

MATS HUMMELS

Hummels para rikthimit

Bundesliga/Transfere

Hummels para rikthimit

16/06/19 @ 12:36

SULMUESI TIRANAS

Plaku për herë të parë në Kosovë

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Plaku për herë të parë në Kosovë

16/06/19 @ 10:36

GRUPI B: KOLUMBIA - ARGJENTINA 2-0

Martinez e Zapata mposhtin Argjentinën

International/Copa America

Martinez e Zapata mposhtin Argjentinën

16/06/19 @ 08:28

TRANSFER

I katërti shqiptar te Baseli

International/Sportistë shqiptarë në botë

I katërti shqiptar te Baseli

15/06/19 @ 11:42

PRISHTINA

6 lojtarë largohen nga Prishtina

FFK Superliga

6 lojtarë largohen nga Prishtina

14/06/19 @ 23:04

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

Evropiani/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14/06/19 @ 14:01

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

Evropiani/Liga e Kombeve/International

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14/06/19 @ 11:55

SHERIF KALLAKU

Futbollisti i kombëtares, rikthehet te Teuta

Champions League/International/Transfere

Futbollisti i kombëtares, rikthehet te Teuta

06/07/21 @ 14:00

LUIS ENRIQUE

Nuk do të ketë dominim

Evropiani/International

Nuk do të ketë dominim

06/07/21 @ 12:52

ROBERTO MANCINI

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

Evropiani/International

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

06/07/21 @ 12:44

COPA AMERICA 2021

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

International

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

06/07/21 @ 08:55

MEDIA TALK

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

Premier League/Serie A/International/Transfere

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

05/07/21 @ 18:43

ZYRTARE

Lokomotiva Zagreb prezanton Arbër Hoxhën

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Lokomotiva Zagreb prezanton Arbër Hoxhën

05/07/21 @ 14:36

SUPERLIGA TURKE

Mario Balotelli afër Superligës Turke

International

Mario Balotelli afër Superligës Turke

04/07/21 @ 23:01

COPA AMERICA 2021

Mjeshtria e Messit siguron gjysmëfinalen për Gauchosët

International

Mjeshtria e Messit siguron gjysmëfinalen për Gauchosët

04/07/21 @ 11:57

COPA AMERICA 2021

Ospina shpëton, Kolumbia eliminon Uruguajin

International

Ospina shpëton, Kolumbia eliminon Uruguajin

04/07/21 @ 11:38

DITARI I EUROs

Dita 23. Biletat e fundit për Wembley

Evropiani/International/Analiza

Dita 23. Biletat e fundit për Wembley

03/07/21 @ 11:26


 
Të gjitha lajmet nga International