Të gjitha lajmet

GRUPI B: KOLUMBIA - ARGJENTINA 2-0

Martinez e Zapata mposhtin Argjentinën

Foto: EFE

Martinez e Zapata mposhtin Argjentinën

16 June, 2019 @8:28

Argjentina si zakonisht dhe pritshëm, e nisi me humbje Copa America 2019. Gauchosët u mposhtën në 20 minutat e fundit të ndeshjes nga Kolumbia kërkuese, që me dy golat të shënuara nga Roger Martinez dhe Duvan Zapata kapën trepikëshin e parë në grup.

Sa i përket ndeshjes, ajo kaloi në duele të shumta dhe pa gola në pjesë të parë.

Ndërsa në pjesë të dytë disa raste dhe mundësi, bashkë me faulime të shumta e bën ndeshjen e rëndësishme të Grupit B, më tërheqëse për shikuesit. Argjentina u hodh në sulm me Leo Messin dhe Sergio Agueron për të fituar ndeshjen, e nga kundërsulmet dyshja kolumbiane, vendosir për fatin e saj.

Sonte në program, dueli i radhës i Grupit B: Paraguaj - Katar (21:00) dhe Grupi C:  Uruguaj - Ekuador (00:00).

TRANSFER

I katërti shqiptar te Baseli

Foto: FC Basel

15 June, 2019 @11:42

Kemal Ademi që nga sot është zyrtarisht lojtar i Baselit! Sulmuesi me prejardhje nga Kosova, që momentalisht ka nënshtetësi gjermane…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

KOSOVA

Ngritje e radhës në renditjen e FIFAs

14 June, 2019 @11:33

Reprezentacioni i Kosovës që ndodhet një seri të jashtëzakonshme prej 14 ndeshjeve pa humbje, është ngjitur për 6 pozita në…

BRAZILIANI I BRUGGE

Rekord transfer i Aston Villës

13 June, 2019 @22:44

Ekipi i rikthyer në Premier Ligë për stinorin 2019/20, Aston Villa, dëshiron të kthehet fuqishëm në elitë. Sot, ekipi…

FANATIK

Vedat Muriqi është synim i Fatih Terimit

13 June, 2019 @14:09

E përdishtmja sportive turke, Fanatik, ka aguar sot me ballinën ku shihet sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi. Njeriu që…

Të gjitha lajmet nga International