Të gjitha lajmet

BRAZILIANI I BRUGGE

Rekord transfer i Aston Villës

Rekord transfer i Aston Villës

13 June, 2019 @22:44

Ekipi i rikthyer në Premier Ligë për stinorin 2019/20, Aston Villa, dëshiron të kthehet fuqishëm në elitë.

Sot, ekipi nga Birminghami ka nënshkruar kontratë me sulmuesin brazilian Wesley Moraes nga ekipi belg, Brugge.

Wesley 22 vjeç do të vjen te Aston Villa si transfer rekord i klubit, pasi që ekipi do të paguajë më shumë se 18 milionë funta dhe bonuse shtesë për të, që e bëjnë shumën për brazilianin të kalojë atë të Darren Bentit në vitin 2011.

Wesley ka shënuar 17 gla në të gjitha garat për Bruggein stinorin e kaluar, ndërsa ka marrë edhe epitetin e lojtarit më të mirë të ri në elitën belge 2018/19.

TRAJNERI KROAT

Bilic zyrtarizohet te ekipi anglez

13 June, 2019 @14:30

Skuadra që nuk arriti të sigurojë Premier Ligën në momentin e fundit të stinorit duke u eliminuar nga Aston Villa…

E BLEJNË

Aston Villa nis me përforcime

10 June, 2019 @15:35

Pas rikthimit në Premier Ligë, ekipi i Aston Villës ka nisur të bëj përforcimet e para për sezonin e ri.…

REAL MADRID

E zyrtarizojnë Hazardin

7 June, 2019 @22:11

Para pak çastesh, Real Madrid ka zyrtarizuar përforcimin e shumëpërfolur. Eden Hazard është lojtar i ri i Real Madridit,…

GARY CAHILL

Ndahet me Chelsean

2 June, 2019 @16:11

Qendërmbrojtësi i deritashëm i Chelseat, Gary Cahill, është ndarë me ekipin pasi që nuk iu vazhdua kontrata. Cahill 33…

EUROPA LEAGUE FINAL

Lamtumirë Eden Hazard!

29 May, 2019 @23:02

Thashethemet e muajve të fundit e gjetën fundin. E tha vetë Eden Hazard pas ndeshjes: “Kam vendosur që gati 2…

Të gjitha lajmet nga Premier League