Të gjitha lajmet

ANDREA STRAMACCIONI

Ish trajneri i Interit, gjen ekip larg vendit

Ish trajneri i Interit, gjen ekip larg vendit

13 June, 2019 @11:53

Andrea Stramaccioni që konsiderohej njëri ndër trajnerët më premtues të futbollit italian, pasi që kishte fituar Ligën e të Rinjve të UEFAs në vitin 2012 me Inter Primavera, ka përfunduar në Iran.

Ai është zyrtarizuar sot si trajner i ri i ekipit iranian, Esteghal, me të cilët ka nënshkruar kontratë 2+1 vjeçare me përfitim vjetor prej 1.6 milionë euro.

Ai drejtoi edhe Interin për 14 muaj, prej ku kishte kaluar në Udinese, Panathinaikos e Sparta të Pragës.

Esteghal është njëri ndër ekipet më prestigjioze të Azisë, ku ka të fituara dy Liga të Kampionëve të Azisë dhe tetë tituj kampioni në vend.

DREJTORI SPORTIV

Igli Tare refuzon Milanin

9 June, 2019 @20:38

Rossonerët nuk do të kenë Iglin Taren drejtor sportiv. Njoftimi i fundit nga mediat italiane bën të ditur se vlonjati…

CALCIO MERCATO

Giampaolo drejton rossonerët?!

6 June, 2019 @16:37

Trajneri i deritashëm i Sampdorias, Marco Giampaolo, thuhet të ketë arritur marrëveshje me Milanin. CalcioMercato ka bërë të ditur…

SIMONE INZAGHI

Dy vjet shtesë

6 June, 2019 @15:14

Skuadra e Lazios ka bërë të ditur zyrtarisht se ka arritur marrëveshje për vazhdim të kontratës me trajnerin aktual të…

PRONAR I RI

Miliarderi blen Fiorentinën

6 June, 2019 @14:40

Skuadra nga Firenca, Fiorentina, prej sot ka pronar të ri. Milarderi italo-amerikan, Rocco Commisso, është zyrtarisht pronar i ri…

MEDIA TALK

Mbi dyfishin e rrogës për të lënë Juventusin

2 June, 2019 @15:50

Njëra ndër spekulimet më shokuese vjen nga Calciomercato, që bën të ditur se Paris St Germain është i gatshëm t’i…

Të gjitha lajmet nga Serie A