Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BERNARD CHALLANDES

Nuk ka qenë fitore fizike, por mentale

TOPSPORTI/ A. P.

Nuk ka qenë fitore fizike, por mentale


11 June, 2019 @14:48

Njeriu që nuk di për humbje me Kosovën si në ndeshje miqësore ashtu edhe në ato zyrtare, Bernard Challandes ka treguar arsyet e fitores së Kosovës mbrëmë ndaj Bullgarisë.

Kosovo

Fitorja 3-2 e Kosovës në Sofje ka qenë e para në histori të kualifikimeve për një evropian. Ndërsa seria e pamposhtshmërisë së Kosovës ka arritur në 14 ndeshje (13 me Challandesin).

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO2020

“Ne luajtëm lojë të shkëlqyeshme. Të dyja ekipet kërkonin të fitonin dhe të them të drejtën kam qenë i brengosur kur Bullgaria ishte në epërsi 2-1, pasi që luante futboll të mirë. Por, Kosova tregoi karakterin e saj në 20 minutat e fundit të ndeshjes,” ka thënë Challandes për mediat bullgare mbrëmë, shkruan Dnevniku i Sofjes.

Zhegrova Edon

Sa i përket rolit fizik në fitore, Challandes ka mohuar këtë.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO2020

“Nuk mendoj se pjesa fizike e lojës ka qenë vendimtare. Mendoj që pjesa mentale ka vendosur ndeshjen. Bullgaria është dashur të mbrohet përgjatë gjithë kohës në fund të ndeshjes,” ka bërë të ditur zvicerani.

Rrahmani

Kosova pas 3 ndeshjeve të zhvilluara në kualifikime për EURO 2020 ka një fitore dhe 2 barazime. Me 5 pikë të mbledhura, djelmoshat e drejtuar nga Challandes kanë një pikë më pak se lideri i grupit Anglia dhe ndjekësi i parë i saj, Çekia.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO2020

Të dyja këto vende, do të jenë kundërshtare të radhës të Kosovës.


KRASIMIR BALAKOV

Gabimet bullgare dhe cilësia e Kosovës

Evropiani/Përfaqësuesja

Gabimet bullgare dhe cilësia e Kosovës

11/06/19 @ 14:39

LOJTARI MË I MIRË I KOSOVËS

Arbër Zeneli mbyll vitin 2019

Evropiani/Përfaqësuesja/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Arbër Zeneli mbyll vitin 2019

11/06/19 @ 14:16

PARA NDESHJES

Kosova U21, në kërkim të kryesimit të grupit

Përfaqësuesja/International

Kosova U21, në kërkim të kryesimit të grupit

11/06/19 @ 13:41

SHORTI I EUROPA LIGËS

Prishtina vendase në ndeshjen e parë

FFK Superliga/Europa League

Prishtina vendase në ndeshjen e parë

11/06/19 @ 13:24

PRE QUALIFICATIONS

Feronikeli mëson rivalin në Champions

FFK Superliga/Champions League

Feronikeli mëson rivalin në Champions

11/06/19 @ 12:38

KOSOVA

Humbja e fundit në 2017!

Evropiani/Përfaqësuesja

Humbja e fundit në 2017!

10/06/19 @ 23:49

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, notat e lojtarëve të Kosovës

Evropiani/Përfaqësuesja

Bullgaria vs. Kosova, notat e lojtarëve të Kosovës

10/06/19 @ 22:49

BULLGARIA - KOSOVA

Kosova shkruan histori në Sofje!

Evropiani/Përfaqësuesja

Kosova shkruan histori në Sofje!

10/06/19 @ 22:39

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, 11-shet startuese

Evropiani/Përfaqësuesja

Bullgaria vs. Kosova, 11-shet startuese

10/06/19 @ 19:38

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, të shitura vetëm 25% të biletave

Evropiani/Përfaqësuesja

Bullgaria vs. Kosova, të shitura vetëm 25% të biletave

10/06/19 @ 18:49

TOP 11

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

Evropiani/International

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

13/07/21 @ 11:37

GIORGIO CHIELLINI

Diçka magjike

Evropiani/Serie A/International

Diçka magjike

12/07/21 @ 11:54

PAS NDESHJES

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

Evropiani/Serie A/International

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

12/07/21 @ 01:01

PLAYER RATINGS @ FINAL

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

Evropiani/Serie A/International

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

12/07/21 @ 00:49

FINALJA EURO2020

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

Evropiani/Serie A/International

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

11/07/21 @ 23:55

11-SHET

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

11/07/21 @ 19:49

EURO2020

Dita 31, dita e finales

Evropiani

Dita 31, dita e finales

11/07/21 @ 11:52

EURO 2020

Southgate tregon se cili lojtar është i dyshimt për finale

Evropiani

Southgate tregon se cili lojtar është i dyshimt për finale

10/07/21 @ 21:19

KAMPIONATI EVROPIAN

Ceferin: Nuk do ta mbështes më formatin e Kampionatit Evropian

Evropiani

Ceferin: Nuk do ta mbështes më formatin e Kampionatit Evropian

10/07/21 @ 13:30

ITALIA

Chiellini: Jemi një centimetër larg trofeut

Evropiani/Serie A

Chiellini: Jemi një centimetër larg trofeut

09/07/21 @ 16:30


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani