Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

WERDER BREMEN

Milot Rashica zgjedhet lojtari i sezonit 2018/19 te Werder Bremeni

Foto: SVWB/fb

Milot Rashica zgjedhet lojtari i sezonit 2018/19 te Werder Bremeni


11 June, 2019 @19:34

Mesfushori i Kosovës, Milot Rashica, është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit te ekipi i tij Werder Bremen, ka bërë të ditur faqja zyrtare e këtij klubi pak më parë.

Rashica 22 vjeç luajti 26 ndeshje për Werderin këtë stinor, duke shënuar 9 gola në proces dhe ka marrë më së shumti vota nga publiku, për tu bërë më i miri i sezonit te ekipi, duke ia kaluar edhe kapitenit Max Kruse.

Rashica në vitin 2019 ka shpërthyer në Bundesligë me golat dhe asistimet e tij, ndërsa ka shënuar gol edhe në dy përballjet e qershorit që Kosova i luajti në kualifikime për EURO 2020.


BERNARD CHALLANDES

Nuk ka qenë fitore fizike, por mentale

Evropiani/Përfaqësuesja

Nuk ka qenë fitore fizike, por mentale

11/06/19 @ 14:48

KRASIMIR BALAKOV

Gabimet bullgare dhe cilësia e Kosovës

Evropiani/Përfaqësuesja

Gabimet bullgare dhe cilësia e Kosovës

11/06/19 @ 14:39

LOJTARI MË I MIRË I KOSOVËS

Arbër Zeneli mbyll vitin 2019

Evropiani/Përfaqësuesja/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Arbër Zeneli mbyll vitin 2019

11/06/19 @ 14:16

PARA NDESHJES

Kosova U21, në kërkim të kryesimit të grupit

Përfaqësuesja/International

Kosova U21, në kërkim të kryesimit të grupit

11/06/19 @ 13:41

SHORTI I EUROPA LIGËS

Prishtina vendase në ndeshjen e parë

FFK Superliga/Europa League

Prishtina vendase në ndeshjen e parë

11/06/19 @ 13:24

PRE QUALIFICATIONS

Feronikeli mëson rivalin në Champions

FFK Superliga/Champions League

Feronikeli mëson rivalin në Champions

11/06/19 @ 12:38

KOSOVA

Humbja e fundit në 2017!

Evropiani/Përfaqësuesja

Humbja e fundit në 2017!

10/06/19 @ 23:49

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, notat e lojtarëve të Kosovës

Evropiani/Përfaqësuesja

Bullgaria vs. Kosova, notat e lojtarëve të Kosovës

10/06/19 @ 22:49

BULLGARIA - KOSOVA

Kosova shkruan histori në Sofje!

Evropiani/Përfaqësuesja

Kosova shkruan histori në Sofje!

10/06/19 @ 22:39

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, 11-shet startuese

Evropiani/Përfaqësuesja

Bullgaria vs. Kosova, 11-shet startuese

10/06/19 @ 19:38

ERLING HAALAND

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

13/07/21 @ 12:50

TRANSFERE

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

03/07/21 @ 17:40

BUNDESLIGA

Goretzka po ndjek rrugën e Alaba

Bundesliga/Transfere

Goretzka po ndjek rrugën e Alaba

23/06/21 @ 15:18

SHQIP në BOTË

Milot Rashica përshëndetet nga Werderi

Bundesliga

Milot Rashica përshëndetet nga Werderi

22/06/21 @ 17:14

TRANSFERE

Gnabry i pikëlluar për Alaba

Bundesliga/La Liga/Transfere

Gnabry i pikëlluar për Alaba

19/06/21 @ 13:38

GJERMANIA

Vendimi final, pas EURO 2020

Evropiani/Bundesliga/International

Vendimi final, pas EURO 2020

06/06/21 @ 15:16

HOLANDEZI

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

Bundesliga/Transfere

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

06/06/21 @ 10:21

WERDER BREMEN

Milot Rashica bëhet me trajner të ri

Bundesliga/Transfere

Milot Rashica bëhet me trajner të ri

01/06/21 @ 16:05

BAYERN MUNICH

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

Bundesliga

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

01/06/21 @ 12:30

NDAHEN RRUGËT

Mavraj në kërkim të adresës së re

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj në kërkim të adresës së re

30/05/21 @ 16:39


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga