Të gjitha lajmet

PËRFORCIMI I RADHËS

Feronikeli zyrtarizon Malajn

Feronikeli zyrtarizon Malajn

11 June, 2019 @21:01

Mesfushori 24 vjeçar nga Kosova që ka bërë karrierë te Tirana, Skënderbeu dhe së fundi te Kamza në Kategorinë Superiore, Argjend Malaj, tash e tutje do të mbrojë ngjyrat e kampionit të Kosovës, Feronikeli.

Ekipi kampion i Kosovës ka zyrtarizuar tash lajmin për ardhjen e tij në ekip, ndërsa Malaj pritet të jap kontribut në fazën parakualifikuese të Ligës së Kampionëve për ekipin nga Drenasi.

SHORTI I EUROPA LIGËS

Prishtina vendase në ndeshjen e parë

11 June, 2019 @13:24

Prishtina sërish në Gjibraltar. Pas shortit të hedhur sot për raundin e parë kualifikues të Europa Leagues, Prishtina ka mësuar…

PRE QUALIFICATIONS

Feronikeli mëson rivalin në Champions

11 June, 2019 @12:38

Është hedhur shorti sot në Nyon të Zvicrës, për garën e parakualifikimeve për Champions League. Feronikeli do të përballet me…

VENDIMET E DISIPLINORES

KD merr këto vendime për Trepça’89-Vëllaznimi

10 June, 2019 @10:56

Komisioni Disiplinor i FFK-së, në mbledhjen e mbajtur gjatë fundit të javës që shkoi, kanë shqyrtuar inicimet disiplinore nga Komisioni…

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

TRAJNERI I NJOHUR

Munishi i rikthehet Superligës

8 June, 2019 @21:16

Ish trajneri i shumë skuadrave kosovare, Ismet Munishi, po i rikthehet Superligës. Prishtinasi Munishi tash e tutje do të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga