Të gjitha lajmet

SULMUESI TIRANAS

Plaku për herë të parë në Kosovë

Sebino Plaku, duke u prezantuar te ekipi i tij i ri/ Foto: KFLlapi/fb

Plaku për herë të parë në Kosovë

16 June, 2019 @10:36

Njëri ndër sulmuesit me shumë përvojë në Kategorinë Superiore dhe dy stinore të kaluara në Ekstraklasa të Polonisë, është pjesë e Llapit nga Podujeva.

Skuadra e Llapit ka nënshkruar kontratë me tiranasin Sebino Plaku. Plaku 34 vjeç ka nënshkruar kontratë një vjeçare me ekipin që aktualisht drejtohet nga Tahir Batatina.

Përgjatë karrierës së tij sulmuesi, që mund të luajë edhe si sulmues anësor, ka luajtur për Dinamon e Tiranës, Tiranën, Flamurtarin, Kastriotin, Skënderbeun, Skask ëroclaëin, Partizanin e Tiranës, rikthim te Skënderbeu, huazim te Korabi dhe së fundi ka qenë lojtar i Kamzës në Superiore.

Në stinorin 2017/18 Plaku ka shënuar 13 gola në Superiore, ndërsa në këtë të fundit që kaloi me shumë telashe për Kamzën, 4.

PRISHTINA

6 lojtarë largohen nga Prishtina

14 June, 2019 @23:04

Nënkampionja e Superligës së Kosovës në futboll, Prishtina, pak më parë njoftoi që gjashtë lojtarë janë larguar nga klubi. Mërgim…

TE EKIPI I QYTETIT TË TIJ

Kastriot Selmani kontratë 3 vjeçare me Llapin

Foto: KFLlapi/fb

12 June, 2019 @14:28

Mesfushori që mund të luajë edhe si sulmues krahu, Kastriot Selmani, sot është zyrtarizuar si lojtar i ri i Llapit,…

PËRFORCIMI I RADHËS

Feronikeli zyrtarizon Malajn

11 June, 2019 @21:01

Mesfushori 24 vjeçar nga Kosova që ka bërë karrierë te Tirana, Skënderbeu dhe së fundi te Kamza në Kategorinë Superiore,…

SHORTI I EUROPA LIGËS

Prishtina vendase në ndeshjen e parë

11 June, 2019 @13:24

Prishtina sërish në Gjibraltar. Pas shortit të hedhur sot për raundin e parë kualifikues të Europa Leagues, Prishtina ka mësuar…

PRE QUALIFICATIONS

Feronikeli mëson rivalin në Champions

11 June, 2019 @12:38

Është hedhur shorti sot në Nyon të Zvicrës, për garën e parakualifikimeve për Champions League. Feronikeli do të përballet me…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga