Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ALBAN SHILLOVA

Ndërron petkun në kryeqytet

Alban Shillova/ Foto: prishtinafc.com

Ndërron petkun në kryeqytet


16 June, 2019 @13:59

Njëri ndër golashënuesit më të mirë të stinorit 2018/19 në Superligë të Kosovës, është bërë lojtar i Prishtinës për 2019/20.

Prishtina ka zyrtarizuar transferimin e ri në skuadër, Alban Shillovën, i cili ka kryer sezonin me 11 gola të shënuara në Superligë, duke përfunduar i katërti në renditje të golashënuesve, pas Kastriot Rexhës, Ahmed Januzit dhe Festim Alidemës, e bashkë me Jetmir Topallin e Meriton Korenicën që kishin shënuar sa ai.

Alban Shillova

Shillova ka pasur stinor shumë të mirë te Flamurtari dhe u dallua mjaft në nismën e mirë të stinorit për kuqezinjtë e Prishtinës, duke u bërë kështu transferi i parë prej Flamurtarit te Prishtina pas shtatë vitesh. Liridon Latifi ka qenë transferi i fundit që Prishtina e ka bërë nga Flamurtari.

Shillova në karrierën e tij ka luajtur për KEK-un, Fushë Kosovën, Bylisin, Dritën, Lirinë dhe Vllazninë e Pozharanit para se të bëhej pjesë e Flamurtarit.

“Kam zgjedhur Prishtinën thjesht se është klubi më i madh në vend dhe më gjerë, sepse është duke e pritur mjaft gjatë titullin. Por, Prishtina sërish do ta ndjek titullin dhe ia vlen të provosh që së bashku të arrijmë deri te ai qëllim madhor. Kam shëtitur në mjaft klube, besoj se me përvojën që tani kam, jam pjekur edhe si futbollist dhe ka ardhur koha e duhur të vesh fanellën e klubit të qytetit tim. Është e vërtet që më pret konkurrencë e fort me sulmues shumë cilësor, megjithatë konkurrenca e rrit cilësinë dhe unë premtoj se do të jap maksimumin duke shpresuar se do të zë vend në formacion”, ka thënë sulmuesi Shillova gjatë prezentimit të tij te klubi bardhekaltër.


BESMIR BOJKU

Nga kampioni i Maqedonisë te ai i Kosovës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Nga kampioni i Maqedonisë te ai i Kosovës

16/06/19 @ 13:54

BISEDME PËR LARGIM

Sfidë e re për Pogbën!

Premier League/Serie A/Transfere

Sfidë e re për Pogbën!

16/06/19 @ 13:04

MATS HUMMELS

Hummels para rikthimit

Bundesliga/Transfere

Hummels para rikthimit

16/06/19 @ 12:36

SULMUESI TIRANAS

Plaku për herë të parë në Kosovë

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Plaku për herë të parë në Kosovë

16/06/19 @ 10:36

GRUPI B: KOLUMBIA - ARGJENTINA 2-0

Martinez e Zapata mposhtin Argjentinën

International/Copa America 2016

Martinez e Zapata mposhtin Argjentinën

16/06/19 @ 08:28

TRANSFER

I katërti shqiptar te Baseli

International/Sportistë shqiptarë në botë

I katërti shqiptar te Baseli

15/06/19 @ 11:42

PRISHTINA

6 lojtarë largohen nga Prishtina

FFK Superliga

6 lojtarë largohen nga Prishtina

14/06/19 @ 23:04

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

Evropiani/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14/06/19 @ 14:01

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

Evropiani/Liga e Kombeve/International

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14/06/19 @ 11:55

FIFA RANKING

Rënie e radhës për kuqezinjtë

Evropiani/Kombëtarja

Rënie e radhës për kuqezinjtë

14/06/19 @ 11:43

MALISHEVA

Malisheva vazhdon me trajnerin dhe 3 lojtarë

FFK Superliga

Malisheva vazhdon me trajnerin dhe 3 lojtarë

19/06/21 @ 19:00

SULMUESI MË I MIRË I SUPERLIGËS

Daku rikthehet në elitën kroate

FFK Superliga/International/Transfere

Daku rikthehet në elitën kroate

19/06/21 @ 17:51

DRITA

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

FFK Superliga/Transfere

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

18/06/21 @ 22:14

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

LLAPI

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

FFK Superliga/Transfere

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

18/06/21 @ 11:31

LLAPI

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

FFK Superliga/Transfere

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

17/06/21 @ 22:12

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

17/06/21 @ 21:15

DRITA

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

FFK Superliga/Transfere

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

17/06/21 @ 18:05

DRITA

Festim Alidema largohet nga Drita

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema largohet nga Drita

17/06/21 @ 15:01

LLAPI

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

17/06/21 @ 12:14


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga