Të gjitha lajmet

FRANCO LERDA

Ish trajneri i Torinos, Lecces… zyrtarizohet te Partizani

Ish trajneri i Torinos, Lecces… zyrtarizohet te Partizani

17 June, 2019 @11:57

Pas largimit të trajnerit që i bëri kampion, Skënder Gega, Partizani ka zyrtarizuar në ambientet e klubit trajnerin e ri të ekipit.

Kampioni i 16-fishtë i Shqipërisë ka nënshkruar kontratë me italianin Franco Lerda, i cili përgjatë karrierës së tij si trajner ka drejtuar skuadra si Torino, Lecce, Vicenza, ndërsa tash ka marrë drejtimin e të kuqve të Tiranës.

Partizani

51 vjeçari përgjatë karrierës së tij ka qenë kryesisht trajner në Serie B dhe C të Italisë dhe gjatë prezantimit të tij te ekipi ka thënë se tash koncentrimi i tij do të jetë që Partizani të shkojë sa më lart në kualifikime të Ligës së Kampionëve.

Demat si kundërshtarë potencial në kuadër të kualifikimeve për Champions League do të mund të kenë përballë: Celtic, Bate Borisov, Astana, Qarabag, Crvena Zvezda, Rosenborg, Helsinki, Maribor, Sherif Tiraspol, Dundalk, Dudelange, Shkëndija, New Saints, Slovan, AIK, Suduva dhe Ludogorets/Levski.

KF Partizani Tirane

SULMUESI TIRANAS

Plaku për herë të parë në Kosovë

Sebino Plaku, duke u prezantuar te ekipi i tij i ri/ Foto: KFLlapi/fb

16 June, 2019 @10:36

Njëri ndër sulmuesit me shumë përvojë në Kategorinë Superiore dhe dy stinore të kaluara në Ekstraklasa të Polonisë, është pjesë…

PËRFORCIMI I RADHËS

Feronikeli zyrtarizon Malajn

11 June, 2019 @21:01

Mesfushori 24 vjeçar nga Kosova që ka bërë karrierë te Tirana, Skënderbeu dhe së fundi te Kamza në Kategorinë Superiore,…

BURNO ARRABAL

Një brazilian te Llapi

6 June, 2019 @22:14

Mesfushori defanziv brazilian, Bruno Arrabal, është lojtar i ri i Llapit të Podujevës, ka zyrtarizuar klubi llapjan para pak çastesh.…

KUPA E SHQIPËRISË: KUKËSI - TIRANA

Shkurtaj e Reginaldo i sjellin Kupën Kukësit

2 June, 2019 @22:26

Skuadra e Kukësit, duke e mposhtur Tiranën në finale me rezultat 2-1, e fitoi Kupën e Shqipërisë. Kukësi filloi ndeshjen…

FINALJA E KATEGORISË

Bylis, kampion i Kategorisë së Parë

Foto: FSHF

24 May, 2019 @16:26

Është ekipi i Bylisit fituesi i kampionatit për Kategorinë e Parë, sezoni 2018-2019, pasi ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore