Të gjitha lajmet

SHFRYTËZOJNË OPCIONIN E BLERJES

S’ndalet Villa, zyrtarizon lojtarin e Wolves

S’ndalet Villa, zyrtarizon lojtarin e Wolves

17 June, 2019 @12:14

Skuadra e Aston Villës, prej se u promovua për në Premier Ligë, tashmë ka zyrtarizuar edhe transferin e tretë për stinorin e rikthimit në elitën angleze të futbollit.

Qendërmbrojtësi Kortney Hause, që ka qenë lojtar i Wolves, i huazuar te Aston Villa, tashmë ka nënshkuar zyrtarisht me ekipin nga Birminghami.

Hause Kortney

Aston Villa ka bërë të ditur sot se ka shfrytëzuar opcionin e blerjes së lojtarit, i cili ka qenë pjesë e Anglisë U21 dhe U23.

Shuma e transferit nuk është bërë e ditur, por vlera e lojtarit në treg sillet rreth 2 milionë euro.

BISEDME PËR LARGIM

Sfidë e re për Pogbën!

16 June, 2019 @13:04

Mesfushori brilant i Francës, Paul Pogba, që nuk ka treguar më të mirën e tij në rikthimin te Manchester United,…

BRAZILIANI I BRUGGE

Rekord transfer i Aston Villës

13 June, 2019 @22:44

Ekipi i rikthyer në Premier Ligë për stinorin 2019/20, Aston Villa, dëshiron të kthehet fuqishëm në elitë. Sot, ekipi…

TRAJNERI KROAT

Bilic zyrtarizohet te ekipi anglez

13 June, 2019 @14:30

Skuadra që nuk arriti të sigurojë Premier Ligën në momentin e fundit të stinorit duke u eliminuar nga Aston Villa…

E BLEJNË

Aston Villa nis me përforcime

10 June, 2019 @15:35

Pas rikthimit në Premier Ligë, ekipi i Aston Villës ka nisur të bëj përforcimet e para për sezonin e ri.…

REAL MADRID

E zyrtarizojnë Hazardin

7 June, 2019 @22:11

Para pak çastesh, Real Madrid ka zyrtarizuar përforcimin e shumëpërfolur. Eden Hazard është lojtar i ri i Real Madridit,…

Të gjitha lajmet nga Premier League