Të gjitha lajmet

DORËHIQET LEGJENDA E KLUBIT

Totti largohet, ekipi i ri…

Foto: Reuters/ R. Casilli

Totti largohet, ekipi i ri…

17 June, 2019 @17:07

Pas largimit zyrtar nga pozita e drejtorit sportiv të Romës, Francesco Totti, ka bërë të ditur se nuk do të mbetet pa punë, pasi që ka oferta tjera.

Ai është shprehur i shqetësuar me ndikimin e pronarëve amerikanë të klubit dhe kjo ka qenë njëra ndër arsyet që po largohet nga ekipi, pasi që fjala e shumëkujt nuk respektohet në klub.

Totti tash 42 vjeç ka bërë të ditur se ai nuk është për një Romë pro-Totti, pro-Baldini apo pro-Palltota.

“Roma është e qytetarëve, e tifozëve. Të gjithë shkojnë, vetëm flamuri mbetet përgjithmonë,” ka thënë ndër të tjera ai gjatë ndarjes me klubin sot.

Përndryshe, ai është shumë afër që të lidhet me Sampdorian, pasi që kreytari i Sampdorias, Massimo Ferrero është romak dhe e ka kontaktuar atë më heret.

BISEDME PËR LARGIM

Sfidë e re për Pogbën!

16 June, 2019 @13:04

Mesfushori brilant i Francës, Paul Pogba, që nuk ka treguar më të mirën e tij në rikthimin te Manchester United,…

ANDREA STRAMACCIONI

Ish trajneri i Interit, gjen ekip larg vendit

13 June, 2019 @11:53

Andrea Stramaccioni që konsiderohej njëri ndër trajnerët më premtues të futbollit italian, pasi që kishte fituar Ligën e të Rinjve…

DREJTORI SPORTIV

Igli Tare refuzon Milanin

9 June, 2019 @20:38

Rossonerët nuk do të kenë Iglin Taren drejtor sportiv. Njoftimi i fundit nga mediat italiane bën të ditur se vlonjati…

CALCIO MERCATO

Giampaolo drejton rossonerët?!

6 June, 2019 @16:37

Trajneri i deritashëm i Sampdorias, Marco Giampaolo, thuhet të ketë arritur marrëveshje me Milanin. CalcioMercato ka bërë të ditur…

SIMONE INZAGHI

Dy vjet shtesë

6 June, 2019 @15:14

Skuadra e Lazios ka bërë të ditur zyrtarisht se ka arritur marrëveshje për vazhdim të kontratës me trajnerin aktual të…

Të gjitha lajmet nga Serie A