Të gjitha lajmet

PORTIERI TIRANAS

Eglant Haxho s’është pjesë e Llapit

Foto: KFLlapi/fb

Eglant Haxho s’është pjesë e Llapit

17 June, 2019 @14:45

Përkundër se u arrit marrëveshja verbale ditë më parë dhe Llapi njoftoi për vazhdim të kontratës së portierit Eglant Haxho, sot ky i fundit përmes një postimi në llogarinë e tij personale në Facebook ka bërë të ditur se po ndahet nga ekipi.

“Përmes këtij postimi ju njoftim se nga sot nuk jam pjesë e KF Llapi, edhe pse kishim marrëveshje verbale, ajo nuk u dakordua deri në nënshkrim, pas pritjes nga ana ime për të pasur atë të detajuar, gjë që nuk erdhi në adresën time dhe u ndjeva i detyruar të bëj këtë njoftim, edhe pse i vështirë,” ka shkruar Haxho.

Ai gjithashtu ka falenderuar ekipin dhe tifozët llapjan për kohën e kaluar aty dhe bashkëpunimin e deritashëm, duke lënë të kuptohet se po largohet nga ekipi.

Tiranasi 30 vjeçar Haxho, më parë ka luajtur për ekipe si Renova, Tërbuni, Butrinti, Kukësi e Bylisi.

ALEN JASHAROSKI

Ish lojtari i Prishtinës, nënshkruan me ekipin maqedon

17 June, 2019 @12:36

Sulmuesi që nuk u tregua te Prishtina në sezonin e kaluar, Alen Jasharoski, është zyrtarizuar sot te ekipi i tij…

ALBAN SHILLOVA

Ndërron petkun në kryeqytet

Alban Shillova/ Foto: prishtinafc.com

16 June, 2019 @13:59

Njëri ndër golashënuesit më të mirë të stinorit 2018/19 në Superligë të Kosovës, është bërë lojtar i Prishtinës për 2019/20.…

BESMIR BOJKU

Nga kampioni i Maqedonisë te ai i Kosovës

16 June, 2019 @13:54

Mesfushori nga Struga, Besmir Bojku, do të jetë lojtar i ri i Feronikelit të Drenasit për stinorin 2019/20. Skuadra…

SULMUESI TIRANAS

Plaku për herë të parë në Kosovë

Sebino Plaku, duke u prezantuar te ekipi i tij i ri/ Foto: KFLlapi/fb

16 June, 2019 @10:36

Njëri ndër sulmuesit me shumë përvojë në Kategorinë Superiore dhe dy stinore të kaluara në Ekstraklasa të Polonisë, është pjesë…

PRISHTINA

6 lojtarë largohen nga Prishtina

14 June, 2019 @23:04

Nënkampionja e Superligës së Kosovës në futboll, Prishtina, pak më parë njoftoi që gjashtë lojtarë janë larguar nga klubi. Mërgim…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga