Të gjitha lajmet

CAKTOHEN KUNDËRSHTARËT POTENCIAL

Nëse fiton grupin preliminar, këta janë rivalët e Feronikelit

Nëse fiton grupin preliminar, këta janë rivalët e Feronikelit

17 June, 2019 @17:32

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli, që do të luajë në grupin preliminar të Ligës së Kampionëve, ka mësuar sot kundërshtarët që do ta presin në shortin e radhës.

Nëse Feronikeli fiton grupin preliminar të Ligës së Kampionëve që do të zhvillohet në Fadil Vokrri, kundërshtarë në short për raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve do të ketë:

BATE Borisov (Bellorusi), Maribor (Slloveni), Rosenborg (Norvegji), Helsinki (Finlandë), Dundalk (Irlandë) dhe The New Saints (Uells).

Për të arritur te njëri nga këta kundërshtarë, Feronikeli duhet të mposht në gjysmëfinale të raundit preliminar Lincolnin e Gjibraltarit dhe në finale fituesin e ndeshjes Tre Penne (San Marino) vs. Santa Coloma (Andorrë).

Ndeshjet e raundit preliminar luhen në Fadil Vokrri të Prishtinës prej datës 25-28 qershor.

Ndërsa ndeshjet e raundit të parë kualifikues për Ligë të Kampionëve luhen më 9/10 korrik dhe 16/17 korrik.

PORTIERI TIRANAS

Eglant Haxho s’është pjesë e Llapit

Foto: KFLlapi/fb

17 June, 2019 @14:45

Përkundër se u arrit marrëveshja verbale ditë më parë dhe Llapi njoftoi për vazhdim të kontratës së portierit Eglant Haxho,…

ALEN JASHAROSKI

Ish lojtari i Prishtinës, nënshkruan me ekipin maqedon

17 June, 2019 @12:36

Sulmuesi që nuk u tregua te Prishtina në sezonin e kaluar, Alen Jasharoski, është zyrtarizuar sot te ekipi i tij…

ALBAN SHILLOVA

Ndërron petkun në kryeqytet

Alban Shillova/ Foto: prishtinafc.com

16 June, 2019 @13:59

Njëri ndër golashënuesit më të mirë të stinorit 2018/19 në Superligë të Kosovës, është bërë lojtar i Prishtinës për 2019/20.…

BESMIR BOJKU

Nga kampioni i Maqedonisë te ai i Kosovës

16 June, 2019 @13:54

Mesfushori nga Struga, Besmir Bojku, do të jetë lojtar i ri i Feronikelit të Drenasit për stinorin 2019/20. Skuadra…

SULMUESI TIRANAS

Plaku për herë të parë në Kosovë

Sebino Plaku, duke u prezantuar te ekipi i tij i ri/ Foto: KFLlapi/fb

16 June, 2019 @10:36

Njëri ndër sulmuesit me shumë përvojë në Kategorinë Superiore dhe dy stinore të kaluara në Ekstraklasa të Polonisë, është pjesë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga