Të gjitha lajmet

IDRIZ BATHA

Lojtari i tretë prej Flamurtarit në Tiranë

Foto: KFTirana/fb

Lojtari i tretë prej Flamurtarit në Tiranë

18 June, 2019 @12:31

Pas vazhdimit të kontratës me trajnerin Ardian Mema, dhe marrjes së futbollistëve të Flamurtarit, Agustin Torassa dhe Elton Cale, Tirana ka zyrtarizuar sot edhe një lojtar të ekipit vlonjat.

Fjala është për mesfushorin Idriz Batha, i cili ka nënshkruar kontratë 1+1 me ekipin bardhekaltër nga kryeqyteti i Shqipërisë.

Gjirokastriti 27 vjeç do edhe më parë ka qenë futbollist në Tiranë, por ka veshur fanellën e Partizanit! Së fundi ka qenë pjesë e Flamurtarit për të cilët ka zhvilluar 30 ndeshje në Superiore dhe ka shënuar 4 gola.

BRUNO LULAJ

Lulaj zyrtarizohet te Kukësi

Foto: KFKukesi/fb

18 June, 2019 @12:21

Mbrojtësi i deritashëm i ekipit nga Korça, Skënderbeu, Bruno Lulaj, është anëtar i ri i Kukësit. Ekipi kukësian ka…

ILIR AVDYLI

Avdyli zyrtarizohet te Kukësi

Foto: KFKukesi/fb

17 June, 2019 @12:47

Portieri i njohur nga Kosova, Ilir Avdyli, është zyrtarizuar para pak çastesh si lojtar i ri i Kukësit. Ai…

FRANCO LERDA

Ish trajneri i Torinos, Lecces… zyrtarizohet te Partizani

17 June, 2019 @11:57

Pas largimit të trajnerit që i bëri kampion, Skënder Gega, Partizani ka zyrtarizuar në ambientet e klubit trajnerin e ri…

SULMUESI TIRANAS

Plaku për herë të parë në Kosovë

Sebino Plaku, duke u prezantuar te ekipi i tij i ri/ Foto: KFLlapi/fb

16 June, 2019 @10:36

Njëri ndër sulmuesit me shumë përvojë në Kategorinë Superiore dhe dy stinore të kaluara në Ekstraklasa të Polonisë, është pjesë…

PËRFORCIMI I RADHËS

Feronikeli zyrtarizon Malajn

11 June, 2019 @21:01

Mesfushori 24 vjeçar nga Kosova që ka bërë karrierë te Tirana, Skënderbeu dhe së fundi te Kamza në Kategorinë Superiore,…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore