Të gjitha lajmet

SHORTI I EUROPA LIGËS

Prishtina ndaj kampionit të shumfishtë të Skocisë

Foto: prishtinafc.com

Prishtina ndaj kampionit të shumfishtë të Skocisë

18 June, 2019 @15:44

Skuadra e Prishtinës tashmë ka të qartë kundërshtarin e raundit të parë kualifikues në Europa Ligë.

Në rast se Prishtina kalon raundin preliminar të Europa Ligës, përballë do të ketë kampionin e shumëfishtë të Skocisë, Rangers, ku luan reprezentuesi i Shqipërisë, Eros Grezda dhe trajner është legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard.

Nënkampioni i Shqipërisë, Kukësi, do të luajë ndaj Debrecenit hungarez.

Prishtina në raundin preliminar duhet të kalojë ekipin nga Gjibraltari St Joseph, për t’i dalë përballë Glasgow Rangersit.

MESFUSHORI

Festim Krasniqi ndahet me Dritën

18 June, 2019 @14:56

Skuadra e Dritës ka ndarë rrugët me mesfushorin Festim Krasniqi. Njoftimin e ka bërë të ditur vetë lojtari në llogarinë…

SHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE

Feronikeli kupton rivalin e raundit të parë

18 June, 2019 @14:49

Skuadra e Feronikelit para pak çastesh ka kuptuar kundërshtarin e raundit të parë kualifikues në Ligë të Kampionëve. Ai…

SHORTI I GARAVE EVROPIANE

Sot kuptohen kundërshtarët e raundit të parë kualifikues

18 June, 2019 @14:27

Kampioni i Kosovës, Feronikeli dhe nënkampionia Prishtina, sot do të kuptojnë rivalët e tyre të radhës, që do t’i kenë…

MBROJTËSI GJAKOVAR ZYRTARIZOHET TE NËNKAMPIONI

Prishtina zyrtarizon Bardhokun

Foto: Prishtinafc.com

18 June, 2019 @13:43

Para pak çastesh Prishtina ka zyrtarizuar mbrojtësin e Vëllaznimit, Tunë Bardhoku. Futbollisti 25 vjeç që dallohet për mbrojtje të…

PAS NJOFTIMIT TË DJESHËM

Vëllaznimi reagon për transferin e Bardhokut

TOPSPORTI/ B. B.

18 June, 2019 @11:34

Skuadra e Vëllaznimit ka reaguar për transferin e lojtarit të tyre Tunë Bardhoku në drejtim të Prishtinës. Prishtina dje…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga