Të gjitha lajmet

SHORTI I GARAVE EVROPIANE

Sot kuptohen kundërshtarët e raundit të parë kualifikues

Sot kuptohen kundërshtarët e raundit të parë kualifikues

18 June, 2019 @14:27

Kampioni i Kosovës, Feronikeli dhe nënkampionia Prishtina, sot do të kuptojnë rivalët e tyre të radhës, që do t’i kenë përballë, nëse kalojnë raundin preliminar të garave të tyre.

Feronikeli (që garon në raundin preliminar të Ligës së Kampionëve) rreth orës 14:45 do të kuptojë se cili nga kundërshtarët do të jetë i radhës për ta, nëse triumfojnë në raundin preliminar.

Kundërshtarë potencial të kampionit të trefishtë të Kosovës janë: BATE Borisov nga Bellorusia, Maribor nga Sllovenia, Rosenborg nga Norvegjia, Helsinki nga Finlanda, Dundalk nga Irlanda dhe The New Saints nga Uellsi.

Në anën tjetër, Prishtina (që garon në raundin prelimar të Europa Ligës) do të kuptojë kundërshtarin e raundit të parë rreth një orë pas shortit të Feronikelit.

Kundërshtrë potencial të Prishtinës janë: Rangers i Skocisë, Brondby i Danimarkës, Cork i Irlandës, Molde i Norvegjisë dhe Crusader i Irlandës Veriore.

MBROJTËSI GJAKOVAR ZYRTARIZOHET TE NËNKAMPIONI

Prishtina zyrtarizon Bardhokun

Foto: Prishtinafc.com

18 June, 2019 @13:43

Para pak çastesh Prishtina ka zyrtarizuar mbrojtësin e Vëllaznimit, Tunë Bardhoku. Futbollisti 25 vjeç që dallohet për mbrojtje të…

PAS NJOFTIMIT TË DJESHËM

Vëllaznimi reagon për transferin e Bardhokut

TOPSPORTI/ B. B.

18 June, 2019 @11:34

Skuadra e Vëllaznimit ka reaguar për transferin e lojtarit të tyre Tunë Bardhoku në drejtim të Prishtinës. Prishtina dje…

CAKTOHEN KUNDËRSHTARËT POTENCIAL

Nëse fiton grupin preliminar, këta janë rivalët e Feronikelit

17 June, 2019 @17:32

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli, që do të luajë në grupin preliminar të Ligës së Kampionëve, ka mësuar sot…

PORTIERI TIRANAS

Eglant Haxho s’është pjesë e Llapit

Foto: KFLlapi/fb

17 June, 2019 @14:45

Përkundër se u arrit marrëveshja verbale ditë më parë dhe Llapi njoftoi për vazhdim të kontratës së portierit Eglant Haxho,…

ALEN JASHAROSKI

Ish lojtari i Prishtinës, nënshkruan me ekipin maqedon

17 June, 2019 @12:36

Sulmuesi që nuk u tregua te Prishtina në sezonin e kaluar, Alen Jasharoski, është zyrtarizuar sot te ekipi i tij…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga