Të gjitha lajmet

SHORTI I EUROPA LIGËS

Nëse kalon Rangersin, Prishtina mund të ndeshet me Kukësin, Teutën…

Foto: prishtinafc.com

Nëse kalon Rangersin, Prishtina mund të ndeshet me Kukësin, Teutën…

19 June, 2019 @13:26

Sot në Nyon është hedhur shorti për raundin e dytë kualifikues të Europa Ligës, ku garon Prishtina.

Prishtina së pari duhet të kalojë raundin preliminar ndaj ekipit nga Gjibraltari, St Joseph’s.

Nëse e kalon këtë atëherë ndeshet me Rangersin e Skocisë. E nëse do të arrijë në raundin e radhës, bardhekaltërit nga kryeqyteti ynë do të kenë përballë njërin nga këto ekipe në short:

Fituesi i: CSKA Sofia - OFK Titograd;
Fituesi i: Riterial - Klaskvik/Tre Fiori;
Fituesi i: Cork City - Niederkorn/Cardiff Met;
Fituesi i: Debrecen-Kukësi;
Fituesi i: Ventspils-Teuta.

SHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE

Kuptohet edhe rivali i raundit të dytë për Feronikelin

19 June, 2019 @13:15

Tashmë Feronikeli e ka rrugën e qartë që duhet të ndjek dhe nëse arrin të fitojë raundin preliminar dhe atë…

MIRRET VENDIMI

Disiplinorja shqipton dënimet për Canën, Morinën, Vulën…

19 June, 2019 @11:59

Komisioni Disiplinor i FFK-së ka marrë vendimet pas rasteve të hapura në ndeshjet e barazhit të Superligës së Kosovës. …

SHORTI I EUROPA LIGËS

Prishtina ndaj kampionit të shumfishtë të Skocisë

Foto: prishtinafc.com

18 June, 2019 @15:44

Skuadra e Prishtinës tashmë ka të qartë kundërshtarin e raundit të parë kualifikues në Europa Ligë. Në rast se…

MESFUSHORI

Festim Krasniqi ndahet me Dritën

18 June, 2019 @14:56

Skuadra e Dritës ka ndarë rrugët me mesfushorin Festim Krasniqi. Njoftimin e ka bërë të ditur vetë lojtari në llogarinë…

SHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE

Feronikeli kupton rivalin e raundit të parë

18 June, 2019 @14:49

Skuadra e Feronikelit para pak çastesh ka kuptuar kundërshtarin e raundit të parë kualifikues në Ligë të Kampionëve. Ai…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga