Të gjitha lajmet

SHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE

Kuptohet edhe rivali i raundit të dytë për Feronikelin

Kuptohet edhe rivali i raundit të dytë për Feronikelin

19 June, 2019 @13:15

Tashmë Feronikeli e ka rrugën e qartë që duhet të ndjek dhe nëse arrin të fitojë raundin preliminar dhe atë të parë kualifikues në kuadër të Ligës së Kampionëve, ka mësuar edhe kundërshtarin e radhës.

Në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve, gjithnjë nëse i kalon raundet paraprake, Feronikeli do të ndeshet me kampionin e Danimarkës, Kobenhavn.

Njëjtë, në këtë rrugëtim kanë mësuar edhe ekipet tjera shqipe kampione rivalët.

Kështu, nëse Shkëndija kalon raundin e parë ndaj estonezëve të Nomme Kalju, do të ndeshet me fituesin e duelit Celtic-Sarajevo.

Ndërsa Partizani i Tiranës nëse kalon raundin e parë ndaj Qarabagut azer, do të ndeshet me fituesin e duelit Dundalk-Riga.

MIRRET VENDIMI

Disiplinorja shqipton dënimet për Canën, Morinën, Vulën…

19 June, 2019 @11:59

Komisioni Disiplinor i FFK-së ka marrë vendimet pas rasteve të hapura në ndeshjet e barazhit të Superligës së Kosovës. …

SHORTI I EUROPA LIGËS

Prishtina ndaj kampionit të shumfishtë të Skocisë

Foto: prishtinafc.com

18 June, 2019 @15:44

Skuadra e Prishtinës tashmë ka të qartë kundërshtarin e raundit të parë kualifikues në Europa Ligë. Në rast se…

MESFUSHORI

Festim Krasniqi ndahet me Dritën

18 June, 2019 @14:56

Skuadra e Dritës ka ndarë rrugët me mesfushorin Festim Krasniqi. Njoftimin e ka bërë të ditur vetë lojtari në llogarinë…

SHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE

Feronikeli kupton rivalin e raundit të parë

18 June, 2019 @14:49

Skuadra e Feronikelit para pak çastesh ka kuptuar kundërshtarin e raundit të parë kualifikues në Ligë të Kampionëve. Ai…

SHORTI I GARAVE EVROPIANE

Sot kuptohen kundërshtarët e raundit të parë kualifikues

18 June, 2019 @14:27

Kampioni i Kosovës, Feronikeli dhe nënkampionia Prishtina, sot do të kuptojnë rivalët e tyre të radhës, që do t’i kenë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga