Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MILAN - SAMPDORIA

Leao për fitore, Milani merr kreun!

Foto: AC Milan

Leao për fitore, Milani merr kreun!


13 February, 2022 @14:26

Një gol i shënuar nga Rafael Leao në minutën e 8’ i ka mjaftuar Milanit sot që ta fitojë ndeshjen ndaj rivalit të vjetër, Sampdorias.

Në fund, ndeshja mes skuadrave në fjalë u mbyll 1-0.

Kjo fitore bën që Milani, me një ndeshje më shumë të luajtur, momentalisht të jetë kryesues i elitës së futbollit italian, me liderin Inter që u ndal mbrëmë në udhëtim te Napoli.

Ndeshjen e ardhshme në ligë, Milan e luan në udhëtim te Salernitana, kurse Sampdoria e pret Empolin.

 


 
Të gjitha lajmet nga Serie A