Të gjitha lajmet

LEIPZIG - SCHALKE

Leipzigu e ka seriozisht!

Leipzigu e ka seriozisht!

3 December, 2016 @20:19

RB Leipzig
Schalke 04
RB Leipzig 2 : 1 Schalke 04
T.Werner 2', S.Kolasinac (AG) 57' S.Kolasinac 31'

Red Bull Arena (Leipzig)

Vazhdon ecuria fenomenale e Leipzigut!

Skuadra e sapopromovuar në Bundesligë nuk është ndalur as nga Schalke, duke e fituar takimin e sotëm dhe duke mbetur kështu në krye të Bundesligës, me 3 pikë më shumë se Bayerni.

Në anën tjetër, Schalke vazhdon ende të mbetet larg pozitave evropiane në tabelë.

TABELA AKTUALE BUNDESLIGA


Timo Werner Penalty Goal HD - RB Leipzig 1-0… by EnteritanimentTVZVICËR

Jahmir Hyka me 2 golësh ndaj Vaduzit

3 December, 2016 @19:05

Në takimin që Luzerni po e luan momentalisht ndaj Vaduzit, Jahmir Hyka ka shënuar 2 gola, ndërsa rezultati momental i…

SUPERLIGA TURKE

Derbi pa gola, skuadra e Cikalleshit lidere

3 December, 2016 @18:50

Me rezultat të bardhë 0-0 është mbyllur sot derbi i Stambollit mes Fenerbahçes e Besiktasit, rezultat i cili i konvenon…

EL CLASICO

Shpëtimtari Ramos!

3 December, 2016 @18:12

Një ‘El Clasico’ më i zbehtë se zakonisht u zhvillua sot në ‘Camp Nou’, mirëpo fundi i të cilit doli…

CITY - CHELSEA

Chelsea nuk ndalet, fiton edhe në ‘Etihad’

3 December, 2016 @15:28

Me një super ndeshje me intensitet të lartë dhe shumë raste për shënim u hap kjo xhiro e Premier Ligës! …

ELCLASICO

Formacionet zyrtare: Barcelona - Real Madrid

3 December, 2016 @15:21

Janë publikuar formacionet e të dyja ekipeve pak para fillimit të ndeshjes. BARCELONA: Ter Stegen; Roberto, Mascherano, Pique, Alba; Busquets,…

NAPOLI - INTER

Hysaj e Napoli gjunjëzojnë Interin

2 December, 2016 @22:37

Pas suksesit të arritur të hënën ndaj Fiorentinës, Interi është mposhtur në takimin e luajtur ndaj Napolit në ‘San Paolo’,…

MAINZ - BAYERN

Bayerni rikthehet në krye

Foto: FC Bayern

2 December, 2016 @22:20

Pas fitores ndaj Leverkusenit, Bayerni e ka fituar edhe takimin ndaj Mainzit, duke arritur kështu që të ngjitet në krye…

PRIZREN

Liria liron Tamnikun dhe pranon dorëheqjen e Danës

Borozani/Arian Paçarizi

2 December, 2016 @21:22

Përmes një postimi në Facebook, klubi i Lirisë ka bërë të ditur që në mbledhjen e mbajtur sot (e premte),…

NGA KOMISIONI

KF Trepça e trajneri Munishi në disciplinore

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

2 December, 2016 @19:30

Komisioni i Garave të Superligës së Kosovës në futboll, në mbledhjen e mbajtur sot ka inicuar procedurë disciplinore ndaj KF…

ANALIZË

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

14 December, 2018 @20:23

Pesë ndeshjet më interesante të fundjavës, që nuk bën të kalojnë pa i parë. Manchester City – Everton (e…

BORUSSIA MONCHENGLADBACH - STUTTGART

Leon Dajaku debuton te Stuttgart në Bundesligë

9 December, 2018 @20:44

Futbollisti me origjinë nga Kosova, Leon Dajaku, në moshën e tij 17 vjeçare ka përjetuar debutimin në Bundesligë. Dajaku…

SCHALKE - DORTMUND

Pas 3 vitesh, fitore në derbin e madh

Foto: bundesliga.de

8 December, 2018 @17:52

Borussia Dortmund, lidere aktuale e Bundesligës, për herë të parë pas tre viteve ka shënuar fitore si mysafire ndaj Schalkes…

WERDER - FORTUNA

Rashica startues, Werder i kthehet fitores

Foto: Werder Official

7 December, 2018 @23:52

Pas katër xhirove pa fitore, ku regjistruan tre humbje dhe një barazim, Werder Bremen i është kthyer fitores në Bundesligë.…

KOLUMNE

5 për fundjavë!

7 December, 2018 @11:25

1.Juventus – Internazionale (e premte, 8e30) Vjeshtën e kaluar, Internazionale iku me një pikë…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga