Të gjitha lajmet

GRUPI E

Lewa i sjell fitoren e parë polakëve

Lewa i sjell fitoren e parë polakëve

8 October, 2016 @23:02

Polonia
Danimarka
Polonia 3 : 2 Danimarka
R. Lewandowski 20', 36', 47' 49' K. Glik (AG), 69' Y. Poulsen

Sulmuesi i Bayern Munchenit, Robert Lewandowski, i ka sjellë sonte fitoren e parë polakëve në Grupin E kualifikues për Botëror.

TABELA AKTUALE

Polonia ka mposhtur Danimarkën, që u zgjua vonë nga gjumi. Polonia kishte avancuar 3-0 ndërsa danezët më vonë shënuan dy herë për të çuar ndeshjen deri në fund në ethe për shikuesit vendas, por pa sukses.


Poland Denmark 3 2 All Goals & Highlights… by footgoals1GJERMANIA - ÇEKIA

Bindshëm drejt Botërorit

8 October, 2016 @22:56

Gjermania ka treguar edhe njëherë cilësitë e saja dhe nuk ka pasur fare problem për të arritur te fitorja e…

MIQËSORE

14 vjeçari debuton për Galatasarayin

8 October, 2016 @22:51

Një gjë e rrallë ndodhi sonte në miqësoren e zhvilluar mes Levski Sofias dhe Galatasarayt. Edhe pse vetëm 14-vjeçar, djaloshi…

BESNIK KRASNIQI

Krasniqi beson në tri pikë

8 October, 2016 @21:59

Njëri prej lojtarëve më të rëndësishëm të Feronikelit, Besnik Krasniqi, ka folur për faqen zyrtare të skuadrës së tij, në…

GIANNI DE BIASI

Kundër Spanjës do të nevojitej një autobus pa rrota

8 October, 2016 @21:28

Kombëtarja shqiptare e futbollist sot organizoi konferencë për shtyp para ndeshjes me Spanjës, ku i pranishëm ishte përzgjedhësi Gianni De…

ALBERT BUNJAKU

Bunjaku pritet të startojë nesër, kërkon gol

8 October, 2016 @21:03

Golashënuesi më i mirë i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, shpreson që të shënojë gol nesër në përballjen që Kosova…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018