Të gjitha lajmet

GJERMANIA - ÇEKIA

Bindshëm drejt Botërorit

Bindshëm drejt Botërorit

8 October, 2016 @22:56

Gjermania
Çekia
Gjermania 3 : 0 Çekia
T. Müller 13', 65', T. Kroos 49'

Gjermania ka treguar edhe njëherë cilësitë e saja dhe nuk ka pasur fare problem për të arritur te fitorja e dytë me radhë në Grupin C kualifikues për Botëror.

Dy gola të Thomas Mullerit dhe një tjetër i Toni Kroosit i kanë mjaftuar të përzgjedhurve të Joachim Lowit për ta mposhtur Çekinë sonte në Hamburg dhe për ta kapur kreun e grupit.

TABELA AKTUALE

Shkodran Mustafi nuk është paraqitur fare në këtë ndeshje, ndërsa ka qenë në bankën rezervë.


All Goals & highlights – Germany 3-0 Czech… by mohtv

MIQËSORE

14 vjeçari debuton për Galatasarayin

8 October, 2016 @22:51

Një gjë e rrallë ndodhi sonte në miqësoren e zhvilluar mes Levski Sofias dhe Galatasarayt. Edhe pse vetëm 14-vjeçar, djaloshi…

BESNIK KRASNIQI

Krasniqi beson në tri pikë

8 October, 2016 @21:59

Njëri prej lojtarëve më të rëndësishëm të Feronikelit, Besnik Krasniqi, ka folur për faqen zyrtare të skuadrës së tij, në…

GIANNI DE BIASI

Kundër Spanjës do të nevojitej një autobus pa rrota

8 October, 2016 @21:28

Kombëtarja shqiptare e futbollist sot organizoi konferencë për shtyp para ndeshjes me Spanjës, ku i pranishëm ishte përzgjedhësi Gianni De…

ALBERT BUNJAKU

Bunjaku pritet të startojë nesër, kërkon gol

8 October, 2016 @21:03

Golashënuesi më i mirë i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, shpreson që të shënojë gol nesër në përballjen që Kosova…

PARA NDESHJES NË KRAKOW

Zeneli shpreson në rezultat pozitiv

8 October, 2016 @20:43

Futbollisti që debutoi për përfaqësuesen e Kosovës në ndeshje ndaj Kroacisë, Arbër Zeneli, ka kërkuar mbështetje nga tifozët para ndeshjes…

AZERBEJXHANI - NORVEGJIA

Prosinecki radhit fitoret me Azerët

8 October, 2016 @20:14

Njëra ndër ekipet modeste në kualifikueset për Botërorin Rusia 2018, Azerbejxhani, ka marrë një start impresiv nën drejtimin e trajnerit…

MALI I ZI - KAZAKISTANI

Beqiraj shënon në fitoren e Malit të Zi

8 October, 2016 @20:06

Sulmuesi pejan i Malit të Zi, Fatos Beqiraj, ka qenë startues në fitoren e sotme të reprezentacionit të tij, ndaj…

GRUPI F: ANGLI - MALTË

Anglia fiton ndaj Maltës

Foto: Squawka

8 October, 2016 @19:57

Ashtu siç pritej, Anglia e ka mposhtur pa probleme përfaqësuesen e Maltës në takimin e luajtur në ‘Wembley’. Ndeshja u…

KONFERENCA PARA NDESHJES

Shevchenko nuk e nënvlerëson Kosovën

8 October, 2016 @17:53

Përveç Albert Bunjakit, në konferencë para mediave foli edhe Andriy Shevchenko, kryetrajneri i Ukrainës. “Ata kanë krahë të shpejt…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018