Të gjitha lajmet

WBA 0-5 CITY

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin

Foto: premierleague.com

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin


26 January, 2021 @23:53

Forma e shkëlqyeshme që e ka kapur Manchester City si duket tashmë nuk ka të ndalur.

Përkundër se sot kishin përballë njërin ndër ekipet më të dobëta këtë stinor në Premier Ligë, djelmoshat e Pep Guardiolës janë treguar brilant deri në fund, duke mos nënçmuar fare kundërshtarin dhe duke i shënuar 5 gola mbrojtjes së ekipit që ka pranuar më së shumti gola në TOP 5 ligat evropiane të futbollit.

TABELA AKTUALE

Paraqitje fantastike në mes të fushës kanë treguar dyshja në formë Ilkay Gundgodan dhe Phil Foden, ndërsa stabiliteti në mbrojtje ka vazhduar me dyshen John Stones e Ruben Dias - që tashmë 4 ndeshje radhazi s’kanë pranuar gol!

Në fund, WBA i Sam Allardyceit dhe Manchester City janë ndarë me rezultat 0-5 [Ilkay 6, 30, Cancelo 20, Mahrez 45, Sterling 57].

Manchester City tashmë ka shënuar 7 fitore radhazi në Premier Ligë dhe në duele të radhës takohet me Sheffield Unitedin e Burnleyn, para se t’i shkojë kampionit aktual në konak.

PLAYER RATINGS

West Brom: Johnstone 6; Furlong 5, Ajayi 5, O’Shea 5, Gibbs 4; Snodgrass 4, Sawyers 4, Livermore 4, Pereira 4; Grant 5, Robinson 5. Rez.: Bartley 6, Phillips 6, Robson-Kanu 6.

Man City: Ederson 6, Cancelo 9, Dias 8, Stones 8, Zinchenko 7, Gundogan 9, Rodrigo 7, Mahrez 7, Bernardo 7, Foden 8, Sterling 7. Rez.: Jesus 6, Laporte 6, Torres 6.


LAZIO

Musacchio bashkëlojtar i ri i Muriqit

Serie A

Musacchio bashkëlojtar i ri i Muriqit

26/01/21 @ 23:19

COPPA ITALIA

Eriksen eliminon Milanin nga Kupa

Serie A

Eriksen eliminon Milanin nga Kupa

26/01/21 @ 22:52

BUNDESLIGA 2

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

26/01/21 @ 22:33

AUSTRI

5 minuta lojë për Dardan Shabanhaxhaj

International/Sportistë shqiptarë në botë

5 minuta lojë për Dardan Shabanhaxhaj

26/01/21 @ 22:24

MEDIA TALK

Paredes konfirmon, PSG po tenton transferimin e Messit

Ligue 1/La Liga/Transfere

Paredes konfirmon, PSG po tenton transferimin e Messit

26/01/21 @ 21:12

JUVENTUS

Alex Sandro shërohet nga COVID-19

Serie A

Alex Sandro shërohet nga COVID-19

26/01/21 @ 21:02

FLET TUCHEL

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

Premier League

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

26/01/21 @ 20:08

PREMIER LEAGUE

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

Premier League

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

26/01/21 @ 19:57

SERIA A

Roma po bëhet me super trajner?

Serie A

Roma po bëhet me super trajner?

26/01/21 @ 19:37

MIQËSORE

Prishtina mposhtet në miqësore përballë ekipit rus

FFK Superliga

Prishtina mposhtet në miqësore përballë ekipit rus

26/01/21 @ 18:44

SERIA A

Conte dënohet nga Komisioni Disiplinor

Serie A

Conte dënohet nga Komisioni Disiplinor

26/01/21 @ 18:37

PREMIER LEAGUE

Ole: Kishim nevojë për fitore pas atij barazimi me Everton

Premier League

Ole: Kishim nevojë për fitore pas atij barazimi me Everton

10/02/21 @ 10:11

NATIONAL LEAGUE

Mesfushori veteran 72min në portë dhe i siguron kualifikimin ekipit

Premier League

Mesfushori veteran 72min në portë dhe i siguron kualifikimin ekipit

09/02/21 @ 23:27

FA CUP

McTominay dërgon Unitedin në çerekfinale

Premier League

McTominay dërgon Unitedin në çerekfinale

09/02/21 @ 23:04

FA CUP

United vs. West Ham, 11-shet startuese

Premier League

United vs. West Ham, 11-shet startuese

09/02/21 @ 19:31

PREMIER LEAGUE

Amad Diallo, pjesë e skuadrës për ndeshjen e FA Cup

Premier League

Amad Diallo, pjesë e skuadrës për ndeshjen e FA Cup

09/02/21 @ 16:10

FA CUP

Mesjava me FA Cup, orari i ndeshjeve

Premier League

Mesjava me FA Cup, orari i ndeshjeve

09/02/21 @ 11:41

PREMIER LEAGUE

Leeds fiton, kalon mbi Arsenalin

Premier League

Leeds fiton, kalon mbi Arsenalin

08/02/21 @ 23:02

MANCHESTER UNITED

United nënshkruan kontratë profesionale me talentin 17 vjeçar

Premier League

United nënshkruan kontratë profesionale me talentin 17 vjeçar

08/02/21 @ 20:24

MATCH of the DAY

Shearer: Vetëm vetë mund ta humbin titullin!

Premier League

Shearer: Vetëm vetë mund ta humbin titullin!

08/02/21 @ 17:12

MANCHESTER UNITED

Pogba pritet të mungojë disa javë

Premier League

Pogba pritet të mungojë disa javë

08/02/21 @ 16:58


Të gjitha lajmet nga Premier League