Të gjitha lajmet

PRIZREN

Liria nënshkruan zyrtarisht me Aguirren

Liria nënshkruan zyrtarisht me Aguirren

28 July, 2015 @19:20

Jose Giorginho Aguirre, prej sot është lojtar i ri i Lirisë së Prizrenit edhe zyrtarisht. Uruguajani ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me klubin bardhezi nga Prizreni dhe pritet të bart lojën e Lirisë në stinorin e ri në Superligë. 

Në prani të menaxherit Rijat Shala dhe anëtarit të klubit, Erxhan Dana, Aguirre ka vënë nënshkrimin e tij te klubi bardhezi nga Prizreni, që do të nis stinorin në Përparim Thaçi ndaj Drenicës. MADRID

Rikthimi i shpejtë

REUTERS/Arkiv

28 July, 2015 @14:53

Mbrojtësi brazilian i blerë stinorin e kaluar nga Chelsea, Felipe Luis, i është kthyer edhe zyrtarisht Atletico Madridit.  Njoftimin e…

MUNCHEN

Bayern prezenton Vidalin

REUTERS/Arkiv

28 July, 2015 @14:50

Arturo Vidal tashmë edhe zyrtarisht pritet të prezentohet si lojtar i ri i Bayern Munchenit, njoftojnë mediat e huaja.  KONFIRMIMI …

DRENAS

Berisha largohet nga kampioni

28 July, 2015 @13:13

Mesfushori me tipare sulmuese, Elhami Berisha, është larguar nga Ferronikeli. Njoftimin e ka dhënë vetë ekipi kampion i Kosovës në…

VLORË

Nexhipi prezentohet

28 July, 2015 @12:33

Nderim Nexhipi, mesfushori me tipare ofanzive është prezentuar zyrtarisht sot te Flamurtari i Vlorës, ndërsa në faqen e tij personale…

MARKELLE FULTZ

Largohet nga basketbolli, për një kohë të pacaktuar

5 December, 2018 @0:15

Ish-numri 1 i draftit 2017 Markelle Fultz, do të largohet nga basketbolli për një kohë të pacaktuar, për shkak të…

WATFORD - CITY

Watford lëkund Cityn, por kampioni nuk rrëzohet

4 December, 2018 @22:59

Kampioni aktual i Premier Leagues, Manchester City, edhepse në fund të neshjes ishte në presion, megjithatë duke e mposhtur Watfordin…

QENDRA FRANÇEZE

Joakim Noah gjen skuadër në NBA

4 December, 2018 @21:08

Qendra françeze, Joakim Noah, pas kontrollimeve mjekësore, arriti marrëveshje me skuadrën Memphis Grizzlies. Noah ka nënshkruar kontratë një vjeçare me…

KOBE BRYANT

Kobe: LeBroni do të fitojë titullin

FOTO/ nba.com

4 December, 2018 @21:01

Ish-super ylli i Los Angeles Lakersit dhe njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të NBA-së, Kobe Bryant, mendon…

AMIENS - MONACO

Falcao mban gjallë Henryn

4 December, 2018 @20:56

Ka ardhë edhe fitorja e dytë e Monacos në tre xhirot e fundit të Ligue 1. Sulmuesi kolumbian me…

Të gjitha lajmet nga