Të gjitha lajmet

PRIZREN

Liria zyrtarizon trajnerin

Liria zyrtarizon trajnerin

29 July, 2015 @14:09

Ish futbollisti i dikurshëm dhe ish trajneri i Lirisë, Behajdin Gjinali, është rikthyer në postin e trajnerit të klubit, pas largimit të Skender Shengylit. 

Lajmin e ka zyrtarizuar faqja zyrtare e klubit të Prizrenit dhe Gjinali pritet që sot t’ia nis stërvitjeve me ekipin e tij. 

Arsyeja e largimit të Skender Shengylit ka qenë mungesa e licencës së UEFA-së, që është kusht për të qenë trajner i Superligës, ka bërë të ditur klubi bardhezi. 

Liria pas dy stinorëve të kaluara në Ligë të Parë, këtë edicion të garave do të bëj pjesë në Superligë dhe do të nis aventurën elitare ndaj Drenicës në Prizren, në stadiumin Përparim ThaçiMEDIA

Xhimshiti, 3 pikë ndaj Danimarkës!

29 July, 2015 @11:49

Berat Xhimshiti, lojtar i fundit për momentin që ka pranuar ftesën për kombëtaren shqiptare për kualifikime në Europianin EURO 2016…

FERIZAJ

Ferizaji zyrtarizon trajnerin

29 July, 2015 @10:37

Skuadra e Ferizajit, që ra nga Superliga në stinorin e kaluar duke përfunduar i parafundit në renditjen tabelare, ka…

CHISINAU

Salihi shkatërrues, Skënderbeu afër historisë

28 July, 2015 @20:35

Kampioni i Shqipërpisë, Skënderbeu, ka treguar cilësi në Molldavi sot, derisa Hamdi Salihi ka treguar mprehtësinë e tij para portave…

PRIZREN

Liria nënshkruan zyrtarisht me Aguirren

28 July, 2015 @19:20

Jose Giorginho Aguirre, prej sot është lojtar i ri i Lirisë së Prizrenit edhe zyrtarisht. Uruguajani ka nënshkruar kontratë njëvjeçare…

MARKELLE FULTZ

Largohet nga basketbolli, për një kohë të pacaktuar

5 December, 2018 @0:15

Ish-numri 1 i draftit 2017 Markelle Fultz, do të largohet nga basketbolli për një kohë të pacaktuar, për shkak të…

WATFORD - CITY

Watford lëkund Cityn, por kampioni nuk rrëzohet

4 December, 2018 @22:59

Kampioni aktual i Premier Leagues, Manchester City, edhepse në fund të neshjes ishte në presion, megjithatë duke e mposhtur Watfordin…

QENDRA FRANÇEZE

Joakim Noah gjen skuadër në NBA

4 December, 2018 @21:08

Qendra françeze, Joakim Noah, pas kontrollimeve mjekësore, arriti marrëveshje me skuadrën Memphis Grizzlies. Noah ka nënshkruar kontratë një vjeçare me…

KOBE BRYANT

Kobe: LeBroni do të fitojë titullin

FOTO/ nba.com

4 December, 2018 @21:01

Ish-super ylli i Los Angeles Lakersit dhe njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të NBA-së, Kobe Bryant, mendon…

AMIENS - MONACO

Falcao mban gjallë Henryn

4 December, 2018 @20:56

Ka ardhë edhe fitorja e dytë e Monacos në tre xhirot e fundit të Ligue 1. Sulmuesi kolumbian me…

Të gjitha lajmet nga