Të gjitha lajmet

1/4: LIVERPOOL - CITY

Liverpool fantastik, deklason Cityn dhe bën hap drejt gjysmëfinaleve

Foto: UCL

Liverpool fantastik, deklason Cityn dhe bën hap drejt gjysmëfinaleve

4 April, 2018 @22:40

Liverpool
Manchester City
Liverpool 3 : 0 Manchester City
M.Salah 12', A.Oxlade-Chamberlain 21', S.Mane 31'

Anfield Road

Përkundër parashikimeve dhe faktin që City llogaritej favorit, Liverpooli ka zhvilluar një super paraqitje në ‘Anfield Road’ sonte, duke fituar 3-0 dhe duke bërë një hap të madh drejt gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve.

‘The Reds’ zhvilluan një pjesë të parë fantastike në secilin aspekt, duke e neutralizuar totalisht Manchester Cityn dhe duke shënuar plot 3 herë, për të shkuar në pushim me epërsi të lartë dhe me vetëbesim tejet të madh.

SKEMA DREJT FINALES

Në pjesën e dytë, raste për shënim si në pjesën e parë nuk pamë, me Liverpoolin që qëndronte prapa, e City në anën tjetër kishte posedimin e topit, por pa raste për t’u përmendur për shënim, duke bërë kështu që ndeshja të mbyllet me rezultatin e pjesës së parë.

I vetmi shqetësim për Liverpoolin sonte është lëndimi i ‘njeriut të momentit’, egjiptianit Mo Salah, i cili u detyrua të largohet nga loja në fillim të pjesës së dytë.

Ndeshja kthyese mes këtyre dy skuadrave zhvillohet pas 6 ditëve në ‘Etihad Stadium’.1/4: BARCELONA - ROMA

Barcelona marshon drejt gjysmëfinales

4 April, 2018 @22:34

Përkundër pjesës së parë jo aq të mirë, Barcelona në fund arriti ta mbyllte me fitore 4-1 takimin e zhvilluar…

1/2: PRISHTINA - VUSHTRRIA

Khalid afron Prishtinën me finalen

4 April, 2018 @15:59

Në takimin e parë gjysmëfinal të zhvilluar në Pejë, Prishtina ka arritur të shënojë fitore minimale 1-0 ndaj Vushtrrisë, për…

1/2: DRENICA - VËLLAZNIMI

Pa fitues, finalisti përcaktohet në Gjakovë

Foto: KF Vëllaznimi

4 April, 2018 @15:57

Në një atmosferë të mirë të krijuar nga të dyja tifozëritë, por në një fushë aspak të përshtatshme për lojë,…

KUPA E KOSOVËS

Prishtina vs. Vushtrria, formacionet startuese

4 April, 2018 @13:45

Janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe të Vushtrrisë: PRISHTINA: Visar Bekaj, Lorik Maxhuni, Jamal Arago, Armend Dallku, Debatik Curri,…

KUPA E KOSOVËS

Gjysmëfinalet e Kupës, sot duelet e para

BOROZANI

4 April, 2018 @10:57

Me fillim nga ora 14:00, sot zhvillohen dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Drenica dhe Vëllaznimi, skuadra…

1/4: SEVILLA - BAYERN

Ritmi i pandalshëm i fitoreve

Foto: championsleague/fb

3 April, 2018 @22:38

Bayern Munchen ka vazhduar me fitore në Ligë të Kampionëve, edhe në çerekfinale. Përkundër…

HARRY KANE

Tottenham konfirmon, mungesë e madhe

16 January, 2019 @9:44

Skuadra e Tottenham Hotspur që është ndjekësja kryesore e dyshes lidere të Premier Ligës si dhe pjesëmarrës në të tetën…

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Nuk e do largimin

3 January, 2019 @17:47

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, nuk dëshiron të largohet në maj të këtij viti nga ekipi.…

CRISTIANO RONALDO

Do ta bëj të pamundurën për Juventusin

3 January, 2019 @15:40

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në deklaratën e tij të fundit për media. Duke folë për media në Dubai para…

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës. …

JURGEN KLOPP

Juventus problemi më i madh

19 December, 2018 @12:14

Trajneri gjerman i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka cilësuar Juventusin si favorit më të madh për të fituar Ligën e Kampionëve…

Të gjitha lajmet nga Champions League