Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MAN CITY 2-0 PSG

Mahrez i sjell finalen historike Man Cityt

Riyad Mahrez, hero i Manchester Cityt/ Foto: UCL/fb

Mahrez i sjell finalen historike Man Cityt


4 May, 2021 @22:58

Algjeriani Riyad Mahrez ka shënuar dy herë në përballjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Parisit, për t’i dhënë arritjen historike ekipit të tij, finalen e madhe të Ligës së Kampionëve.

Manchester City mposhti Parisin, që doli nga kontrolli dhe mbeti me 10-lojtarë pas skuqjes së Angel Di Marias, me rezultat 2-0 [Mahrez 11, 63].

Organizimi i mbrojtjes së Cityt u duk perfekt sonte, derisa parisienët nuk gjetën asnjë lloj zgjidhje për ta thyer atë. E me fillimin e lojës Mahrez shënoi për 1-0, pasi që mysafirëve iu mohua një penallti nga VAR-i.

Në pjesë të dytë, Mahrez siguroi finalen e parë në historinë e garave evropiane për ekipin, derisa në një kundërsulm vrasës - shënoi për vulosjen e finalistit të garës dhe ia siguroi skuadrës biletën për Stamboll. Kujtojmë City kishte fituar edhe ndeshjen e parë të zhvilluar në Paris, 1-2.

Manchester City tash në finalen e Stambollit në Stadiumin Ataturk, do të pret fituesin e duelit Chelsea - Real Madrid, më 29 maj 2021.


MAN CITY - PSG

City - PSG, 11-shet startuese

Champions League

City - PSG, 11-shet startuese

04/05/21 @ 19:56

PARIS ST GERMAIN

Mbappe në dyshime

Champions League/Ligue 1

Mbappe në dyshime

04/05/21 @ 16:15

SPANJOLLI NDAHET ME EKIPIN

Javi Martinez përshëndetet

Bundesliga/Transfere

Javi Martinez përshëndetet

04/05/21 @ 15:57

FILLIM I RI

Robin Van Persie nis karrierën si trajner

International/Transfere

Robin Van Persie nis karrierën si trajner

04/05/21 @ 15:44

LOS BLANCOS

Marcelo ka udhëtuar me ekipin

Champions League/La Liga

Marcelo ka udhëtuar me ekipin

04/05/21 @ 15:39

SERIE A

Zyrtare: Mourinho kthehet në Serie A

Serie A

Zyrtare: Mourinho kthehet në Serie A

04/05/21 @ 15:19

UELLSIANI MBETET

Edhe një vit huazim për Bale

Premier League/La Liga/Transfere

Edhe një vit huazim për Bale

04/05/21 @ 14:27

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

CHAMPIONS LEAGUE

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

Champions League

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

16/06/21 @ 13:44

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

PARAKUALIFIKIMET

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

FFK Superliga/Champions League/International

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

13/06/21 @ 14:28

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

FFK Superliga/Champions League

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

09/06/21 @ 13:21

UCL

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

FFK Superliga/Champions League/International

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

08/06/21 @ 13:42

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

Champions League

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

08/06/21 @ 12:45

CHAMPIONS LEAGUE

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

Champions League

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

07/06/21 @ 17:44


 
Të gjitha lajmet nga Champions League