Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FUSHË KOSOVA - 2 KORRIKU

Makovci e Statovci golashashënues, Fushë Kosova përfundon e treta

Makovci e Statovci golashashënues, Fushë Kosova përfundon e treta


14 May, 2022 @18:22

Me fitore e ka mbyllur sezonin në Ligën e Parë skuadra e Fushë Kosovës.

Skuadra në fjalë e mposhti 2 Korrikun 2-0 në xhiron e fundit, për ta shënuar kështu fitoren e 13 sezonale pas 27 ndeshjeve të luajtura.

TABELA PËRFUNDIMTARE E LIGËS SË PARË

Amir Makovci dhe Urim Statovci ishin golashënuesit e Fushë Kosovës në këtë takim, ndërkohë që për 2 Korrikun nuk pati as gol të nderit.

Kështu, Fushë Kosova e përfundon këtë sezon të Ligës së Parë në vendin e tretë të Grupit B, kurse 2 Korriku ndodhet një pozitë më poshtë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë